1. HABERLER

  2. AK Parti'nin Seçim Beyannamesini açıkladı
AK Parti'nin Seçim Beyannamesini açıkladı

AK Parti'nin Seçim Beyannamesini açıkladı

Başbakan Erdoğan AK Partili adaylarla Ankara Mega Arena'da bir araya geldi.

A+A-

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ankara Arena'da düzenlenen "AK Parti'nin Seçim Beyannamesi"nin açıklanması programında önemli açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında muhalefet partilerini eleştiren Erdoğan, "Gazi Mustafa Kemal'in kurduğu 90 yaşındaki parti, beceriksiz ellerde artık kendisini inkar eder bir noktaya gelmiştir. CHP, paralel örgütün şantajları ile kayıtları ile kasetleri ile tamamen esaret altına alınmıştır" dedi.

BUYURSUN CHP, BUNLARI DİNLESİN

"Buyursun CHP, bunları dinlesin. Buyursun MHP, bunları dinlesin" ifadelerini kullanan Erdoğan, "Elindeki medyasıyla Hükümete, milli iradeye alçakça saldıran medya patronunun, kirli işlerinin üzerine gitsinler. Benim ofisimi dinlemek için konulmuş böceği ABD'nin üzerine atma pazarlıklarını dinlesinler. Azerbaycan üzerine yapılan kirli hesapları dinlesinler. CHP içinde yapılan operasyonları, pazarlıkları, kurulan kumpasları dinlesinler. Ama bunları dinleyemezler, dinletemezler. CHP'nin ipleri, hiç kimse kusura bakmasın, işte bu Haşhaşiler örgütünün eline geçmiştir" diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dün "Kabataş olayı"na ilişkin eleştirilerine cevap veren Erdoğan, "Kabataş olayından dolayı Başbakan özür dilesin diyor. Şu hale bak ya şu hale bak. Ey Bahçeli Gezicileri savunmak sana mı kaldı? Başörtüsüyle yanında altı aylık çocuğuyla linç girişimine uğrayan başörtülü kızımızın karşısında Gezi vandallarını savunmak sana mı kaldı?" dedi.

BU ÜLKE TANKLA, TOPLA, TÜFEKLE ALINAMADI Kİ SES KAYITLARI İLE ALINABİLSİN

"Ülkenin Cumhurbaşkanı, Başbakanı dinlenmiş, ülkenin Başbakanının sıradan konuşmaları servis ediliyor ama biz korkmadık ve korkmuyoruz" diyen Erdoğan, "Ses kayıtlarıyla gelmedik biz. AK Parti'nin, siyasetin, Türkiye'nin dizayn edilmesi karşısında asla boynumuzu eğmedik, boynumuzu eğmiyoruz" şeklinde konuştu.

BİZİM HEDEFİMİZDE İNSAN VE DEMOKRASİ VAR

"Gençler biz kendi işimize bakacağız" ifadelerini kullanan Erdoğan, "Bizim gündemimizde savaş gemilerimiz, deniz altılarımız, uçaklarımız, füzelerimiz var. Bizim gündemimizde Türkiye’nin sorunları var. Suriye var, Filistin var, Mısır var, Myanmar var, Tunus var. Bütün bunlarla beraber dünyanın her yerinde evet Türkiye var. Ekonomiyi daha da büyüteceğiz. Dış politikada daha da aktif olacağız. Bizim 2023 hedeflerimiz var. O hedefleri tutturmanın mücadelesi içinde olacağız. Bizim gündemimizde büyük medeniyet yolunda insan ve demokrasi var" diye konuştu.

 ARTIK İNCE İŞÇİLİĞE GEÇİYORUZ

30 Mart’tan itibaren artık medeniyet tasavvuruyla örtüşen şehirler inşa etmeye başlayacaklarını belirten Erdoğan, "Ama şimdi artık ince işçiliğe geçiyoruz. Tarihte nasıl güzel şehirlerimiz varsa, yaşanabilir şehirlerimiz varsa, işte o muhteşem şehirleri günümüz şartlarına uygun anlayışla yeniden imar etme süreci yaşıyoruz" şeklinde konuştu.

SEÇİM BEYANNAMESİNİ AÇIKLADI

Bugün bir ilki gerçekleştirerek seçim beyannamesini açıkladıklarını söyleyen Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "Sizlerde bu beyanname var. 100 sayfalık bu kitapta, AK Parti’nin şehir ve insan anlayışını, özellikle de önümüzdeki dönemde izleyeceğimiz politikaları bulacaksınız. Bütün aday arkadaşlarımın bu beyannameyi okumalarını özellikle rica ediyorum. Önümüzdeki dönem yeniden diriliş dönemi olacaktır. Öyle temeller atalım ki bizden sonra gelecek belediye başkanları o yoldan yürüsün. Bir yıllık, beş yıllık planlar değil, 50 yıllık hayallerimiz olsun."

Başbakan Erdoğan, seçim beyannamesinin beş ana başlıktan oluştuğunu belirtti ve o başlıkları şu şekilde açıkladı:

1- Katılımcı belediyecilik,
2- Kültürel belediyecilik,
3- Sosyal Belediyecilik,
4- Çevre dostu belediyecilik
5- Hizmet belediyeciliği.

İŞTE AK PARTİ'NİN SEÇİM BEYANNAMESİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.