1. HABERLER

  2. Atatürk Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Dergisi’nin web sayfası yenilendi
Atatürk Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Dergisi’nin web sayfası yenilendi

Atatürk Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Dergisi’nin web sayfası yenilendi

İlk sayısı 1994 yılında yayımlanmaya başlanan ve bugüne kadar yayın hayatına başarılı bir şekilde devam eden Atatürk Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Dergisi, yayımlanan 1000’in üzerinde makale ile Türkiye’nin sosyal bilimler alanında en isti

A+A-

Atatürk Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Müdür Yardımcısı ve Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Dergisi Editörü Doç. Dr. Osman Mert, derginin başta ULAKBİM olmak üzere Akademia Sosyal Bilimler İndeksi (ASOS INDEX) ve Modern Language Association (MLA) gibi indekslerce tarandığını ve diğer uluslararası indekslerce de taranması için çabalarının devam edeceğini ifade etti.
Mert, “Yenilenen internet sayfası ve uluslararası standartlara sahip makale takip sistemi ile hem basılı hem de elektronik ortamda yayımlanan (www.turkiyatjournal.com) Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Dergisi’nde şu ana kadar yayımlanan bütün makalelere de DOI numarası alınmıştır.
Dergimizin yeni sayfasının ve DOI numaralarının alınma sürecindeki katkılarından dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Hikmet Koçak’a, Enstitü Müdürümüz Prof. Dr. Cengiz Alyılmaz’a; Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Dergisi’nin bugüne kadar kesintisiz bir şekilde yayımlanmasında emeği geçen Üniversite ve Enstitü yöneticilerine; editörlere, Enstitü çalışanlarına; seçkin makaleleriyle dergiye katkı sağlayan yazarlara ve hakemlere teşekkür ederim” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.