1. HABERLER

  2. Başbakan: ’CHP’yle kaset siyaseti yapanlar nasıl Saidi Nursi’nin izinden gidebilir?’
Başbakan: ’CHP’yle kaset siyaseti yapanlar nasıl Saidi Nursi’nin izinden gidebilir?’

Başbakan: ’CHP’yle kaset siyaseti yapanlar nasıl Saidi Nursi’nin izinden gidebilir?’

Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP ile kol kola giren, birlikte siyaset yapan birisinin, Said Nursi'nin izindan nasıl gidebileceğini söyledi.

A+A-

Başbakan Erdoğan, Isparta Hükümet Meydanı’nda düzenlenen mitingde halka seslendi. Isparta’nın AK Parti’ye kurulduğu günden bu yana sahip çıktığını dile getiren Erdoğan, “Dik duracağız dikleşmeyeceğiz. Isparta gül şehri. Güllerin şehri. Gül kokulu şehir Isparta. Seyrinde bir şehre vardım gördüm sarayı güldür gül. Sultanın tacı tahtı bağı duvarı güldür gül. Gül alırlar gül satarlar gülden terazi tutarlar. Gülü gül ile tartarlar. Çarşı pazar güldür gül. Toprağı güldür taşı gül kurusu güldür yaşı gül. Has bahçenin içinde selvi çınarı güldür gül.

Türkiye'nin gül bahçesi gül kokulu şehir Isparta'yı ve kardeşlerimi gönülden selamlıyorum. Isparta bugün bir başka güzel. Bir başka coşkulu. Siz bu kardeşinize bu partiye bu harekete en başından itibaren sahip çıktınız. AK Parti'ye oylarınızla sahip çıktınız. Bu kadroya desteğinizle sahip çıktınız. Bu davaya hayır dualarınızla sahip çıktınız. Rabbim kardeşliğimizi birliğimizi dirliğimizi yol arkadaşlığımızı daim eylesin. 30 Mart seçimleri inşallah Isparta ve Türkiye için hayırlara vesile olsun. Demokrasi tarihinin en önemli seçimlerinden birine hazırlanıyoruz. Yeni Türkiye hedeflerine güç verecek bir seçime giriyoruz. 30 Mart seçimlerinde sadece belediye başkanı seçilmeyecek bu seçimin bir başka özelliği var. Sadece meclis üyelerini seçmeyeceksiniz, sadece muhtarları seçmeyeceksiniz... Sandığa gidecek Eski Türkiye ile Yeni Türkiye arasında bir tercih yapacaksınız. 30 Mart'ta sandığa gidecek yeniden İstiklal mücadelemize destek vereceksiniz” dedi.

CHP ve MHP’nin sandıkta AK Parti karşısında hezimete uğradığını söyleyen Başbakan Erdoğan, “Bu CHP ve MHP 12 yıldır sandıkta AK Parti karşısında ağır hezimete uğruyor. 12 yılda 3 genel 2 yerel seçimde 2 halk oylamasında hiçbir varlık gösteremediler. Kendilerini yenileyemediler. Eğer bit pazarının bereketi olsa rahmet yağardı. Yağmaz oraya. Değişmediler değişmek istemediler. Milletin dilini kullanmadılar. Aynı istikamete bakmadılar. Milletin kutsallarına saldırdılar. Milletle kucaklaşmadılar. Sandıkta AK Parti'yle başa çıkamadılar şimdi başka yollarla başka çirkin bazı usullerle yıpratmaya çalışıyorlar” dedi.

“Bu CHP ve MHP genel başkanları ruh ikizidir. Kafa kafaya verdiler sandıkta alt edemedikleri AK Parti'yi iftira montaj ve çirkin ithamlarla yıpratacaklarını zannediyorlar” diyen Başbakan Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “CHP genel başkanı hangi sandıkta oy atacağını bile bilmiyor. Geçen yerel seçimlerde Kağıthane yerine Kağıttepe dedi. O seçimlerde kendine bile oy kullanamadı. Ya bunların eline üç beş koyun verseniz kaybedip öyle gelirler. İşte ne olacak kasetle geldi partiye genel başkan oldu. Kasetle gelenler kasetle giderler. Milletle gelenler milletle giderler. Onlar kasetle biz milletle geldik. Bizim yolumuzu halk çizdi. Hak'ka tabi olarak bu yoldayız biz. MHP genel başkanı zaten ne olduğunun farkında değil. Milliyetçi mi ulusalcı mı ergenekoncu mu?. Ne olduğuna karar veremedi. Ispartalıların güzel bir sözü var. Bilmediğin yola girme düşersin bilmediğin aşı yeme davul olur şişersin. Şaşkın şaşkın suratını aşma düz yol varken çamura basma. İşte bu ruh ikizleri düz yol varken sandık varken başka yollara girdiler. Boğazlarına kadar da çamura battılar. Kasetle ses kaydıyla montajla, hükümeti düşüreceklerini zannediyorlar. Onlar müfteri biz rakamlarla konuşuyoruz eserlerle konuşuyoruz icraatlarımızla konuşuyoruz. Bunlarda takiyye yalan iftira var. Bini bir para. Bu denli bunlar iftirayı seviyorlar” dedi.

Bediüzzaman Said Nursi’nin, ülkesinden kaçmadığını, Isparta Barla’da uzun yıllar sürgünde yaşadığını hatırlatan Başbakan Erdoğan şöyle konuştu: “Isparta'da Barla'da merhum Saidi Nursi Hazretleri uzun yıllar sürgünde yaşadı. Eserlerinin önemli kısmını Barla'da yazdı. Onun için Barla önemli bir merkez. Tek partinin yani CHP'nin zulmünü burada çekti. Bunu çok iyi bilmemiz lazım. Isparta'da tarihten çok mühim bir hadiseyi size anlatacağım. Merhum Bediüzzaman Said Nursi'ye neden Adnan Menderes'i ve DP'yi desteklediğini soruyorlar. Verdiği cevap manidar. Eğer DP Düşerse ya Halk veya Millet Partisi iktidara gelecek. Dolayısıyla sosyal hayatımıza ve vatanımıza dehşetli bir tehlike oluşturur. Dolayısıyla bu partinin yani CHP'nin iktidara gelmemesi için DP'yi Kur'an vatan ve İslamiyet namına muhafazaya çalışıyorum diyor. Said Nursi CHP zulmünü ağır şekilde yaşadı. Sürgünden sürgüne hapisten hapise gönderildi. Zehirlenmek ve öldürülmek istedi ama asla boyun eğmedi. CHP karşısında asla diz çökmedi. CHP ile işbirliği yapmadı. Ülkesinden kaçıp başka ülkelere sığınmayı ve ülkesini karıştırmayı aklından bile geçirmedi. İstese kaçabilirdi ama kaçmadı. Rusya'ya esir düşmüşken Sibirya'dan kaçtı kendi topraklarına geldi. İşin ucunda hapishane de olsa vatanım dedi. Şu ifadeyi kullandı: 'Zalimler için yaşasın cehennem'. Şimdi Pensilvanya'daki zat ağzına hiçbir zaman Bediüzzaman ifadesini almamıştır. Güya Bediüzzaman'ın yolunda gidiyor. Yalan. CHP ile şu anda kol kola giren birlikte hareket eden birlikte kaset siyaseti yapan biri nasıl Said Nursi'nin izinden gidebilir. 12 Eylül'de darbecilere şirin mektuplar yazmıştır ha. Papa ile de el ele kol kola resimleri var.

Biz siyasetçiyiz her insanla beraber oluruz. Ama sen siyasetçi değil sorulduğu zaman din adamısın. Neyi nasıl yapıyorsun bunu anlamakta zorlanıyorum. CHP ile kol kola darbeye yeltenen biri nasıl merhum Bediüzzaman'ın izinde olabilir. Şimdi ben söylüyorum. 2 yıl önce de söyledim. Dön Türkiye'ye gel dedim. Gel... Gelmedi... Şimdi yine sesleniyorum dürüst isen samimi isen bu ülkeyi karıştırmayı bırak burası senin ülkense dön buraya gel diyorum”

“Hz. Cebrail parti kursa desteklemem” diyen Fethullah Gülen’in CHP’yi desteklediğini dile getiren Başbakan Erdoğan, “Oraya gönül veren çok temiz saf kardeşlerime sesleniyorum. Paralarını verdiler yıllarca imkanlarını verdiler. Arazilerini arsalarını verdiler. Okullar yurtlar yaptılar bunlara verdiler biliyorum. İnanın ben de samimiymişim ama safmışım. Ben de her türlü desteği verdim. Bana gönderdiği kitaplarında öyle methiyeler düzüyordu ki diyordum ki herhalde samimi. Bana da tespihler gönderdi. Sadece ananas göndermedi... Amma son Türkçe olimpiyatlarında Peygamberimizin orada olduğunu söyleyince şaşırdım. Bunu nasıl bir tespit diye şaşırdım. Bazı hocalarımla görüştüm. Hepsi çok şaşırdıklarını bunun bir itikadi mesele olduğunu söylediler. Değil mi bunlar kendi TV'lerinde sevgili Peygamberimizi Miraçtan indirip kamyonete bindiren bunlar değil mi? Böyle gayri ahlaki gayri İslami gayri itikadi bir şeyi nasıl söyleyebilirsiniz. Ama bunlarda yüz yok. Bunlarda yalanın bini bir para. Herşeyi söylerler. Bu kardeşlerime sesleniyorum. Lütfen başınızı iki elinizin arasına alın ve düşünün. Nerede Barla'daki merhum Said Nursi nerede bu Pensilvanya'daki zat. Zaten hayatında bir kere rahle-i tedrisinde bulunmamış ama öyle yutturmuş. Biri vatanın Müslümanların hakkı için ömrünü zindanlarda geçiriyor diğeri Müslümanları rencide ediyor ve diyor ki Cebrail parti kursa desteklemem diyecek kadar kibir içine giriyor. 1995 yılında Savaş Ay ile yaptığı bir röportajda bunu söylüyor. Ondan sonra başlıyorlar tevile. Bedduasını izlemediniz mi...

Bir hoca efendiye böyle beddualar yakışır mı? Biz gazap için gelmedik biz rahmet için geldik. Çünkü biz bir rahmet Peygamberinin mensuplarıyız. Bizde gazap olmaz biz rahmetle mükellefiz. Bu Pensilvanya’daki zat CHP'ye tüm gücüyle destek veriyor. Hazreti Cebrail'e destek vermem diyor CHP'ye destek veriyor. Ne yaparlarsa yapsınlar. İnşallah 30 Mart akşamı Isparta'da evet AK belediyecilik iktidar olacak... Hiç endişeniz olmasın. Allah'ın izniyle 30 Mart akşamı Türkiye'de göreceksiniz milletimiz AK Parti ile yola devam diyecek. Bütün kamuoyu araştırmalarında da bunu görüyoruz hamdolsun. İnanıyoruz çalışıyoruz ve üstünüz. Hiç endişeniz olmasın. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. 11 yıl hep bu aşkla çalıştık. Bununla da çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

BAŞBAKAN ERDOĞAN ISPARTA'DA KONUŞTU 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.