1. HABERLER

  2. Başbakan Erdoğan, "30 Mart’ta son manşeti benim milletim atacak" dedi.
Başbakan Erdoğan, "30 Mart’ta son manşeti benim milletim atacak" dedi.

Başbakan Erdoğan, "30 Mart’ta son manşeti benim milletim atacak" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Başakşehir'de İkitelli Şehir Hastanesinin temel atma törenine katıldı.

A+A-

"SİZİNDE KAPINIZI BİRİLERİ ÇALABİLİR"

Konuşmasında, Adana'da durdurulan TIR’lara ilişkin görüntülerin bir gazetede yayımlandığını hatırlatan Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bir gazete, Adana'da Milli İstihbarat Teşkilatı'nın TIR’larına yapılan saldırının görüntülerini yayınladı. Bu ülkenin Milli İstihbarat Teşkilatı'na, işte o paralel, var ya bir paralel yapı, onu öğrendiniz değil mi, iyice kavradık değil mi? Olur ya sizin de kapınızı birileri gelir çalabilir. Bazı bayanlar gelebilir, bazı ablalar gelebilir. Onlara şunu söyleyin; 'biz halimizden memnunuz, biz ülkemizde olanları görüyoruz. Eğer sizin de kendinize güveniniz varsa partinizi kurun da öyle ortaya çıkın' deyin. O paralel savcı operasyon yapıyor. MİT mensuplarına silah doğrultuyorlar. Yere yatırıyor, tekmeliyorlar. Kimin talimatıyla oluyor bu biliyor musunuz? Emniyetin, jandarmanın içine sızan paralellerin talimatıyla, yargının içine sızan paralel savcının talimatıyla oluyor. İşte bunlar, yurt dışındaki odaklardan talimat alarak, kendi ülkelerinin istihbarat teşkilatına silah doğrultacak kadar vatana ihanet içindeler."

"SABIRLA, İBRETLE İZLİYORUZ"

Medyada, Türkiye ile AK Parti hükümetine yönelik bir operasyon yaşandığına dikkati çeken Erdoğan, şöyle devam etti:

"Medyada, hem hükümete, hem Türkiye'ye yönelik operasyonu sabırla, ibretle izliyoruz. Bir kısım medyanın, manşetleriyle, köşe yazılarıyla, yalan ve iftiralarla, nasıl bir aşağılık operasyonun içinde olduğunu biz de görüyoruz, millet de görüyor. Biz bu operasyonları çok iyi biliriz. Bizim hayatımız, işte bu tür medya operasyonlarıyla mücadele etmekle geçti. 1994'te İstanbul'da seçildiğim andan itibaren bu manşetlerle üzerimize geldiler. 'Muhtar bile olamaz' dediler. Ne oldu? Milletimiz, bırakın muhtarlığı bu kardeşinizi geldi başbakan yaptı."

Arkasına belli sermaye çevrelerini alan medyanın, kendilerine gündem dayatmaya çalıştığına dikkati çeken Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Üzerinden aylar geçtikten sonra, Kabataş'taki çirkin saldırının görüntülerini yayınlayıp güya oradaki çirkinliği örtmeye çalışıyorlar. Türkiye genelinde, Gezi olayları sırasında başörtülülere yapılan saldırıları görmüyorlar. Adli Tıp raporuna itibar etmiyorlar. Çıkmışlar bir görüntü üzerinden olayın nasıl olmadığını anlatmaya çalışıyorlar. Ama şunu da bilin, 30 Mart'ta sandıkta son manşeti benim milletim yazacak.”

“KİRLİ OYUNLAR BOZULACAK”

Başbakan Erdoğan, "30 Mart, Türkiye üzerine oynanan bu kirli oyunların bozulacağı, inşallah sandıklardan en güzel cevabın verileceği, Türkiye düşmanlarının bir kez daha üzüleceği, heveslerinin kursaklarında kalacağı bir tarih olacak. İşte onun için boş durmayacağız. Bu bir İstiklal mücadelesidir" dedi.

Erdoğan, siyasi partilere, milletvekillerine, gazetecilere, sanatçılara ve iş adamlarına da çağrıda bulunarak, şunları söyledi:

"Bu tehdide boyun eğmeyin. Bu şantaja boyun eğmeyin. Bu kasetçilerin siyaseti dizayn etme çabasına, Türkiye'ye ihanet etmesine ortak olmayın. Eğer bir, beraber olursak bu mücadeleyi beraber yürütürsek bu kaset siyasetini en kısa zamanda toprağa gömeriz, bunun hesabını da birlikte sorarız. Millet adına biz bu mücadeleyi sonuna kadar götüreceğiz."

Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek binasının açılışını da yapan Başbakan Erdoğan'ın gündeminde paralel yapı vardı.

"İstedikleri kadar beddua etsinler. Neymiş, ameliyat olmuşuz. Bedduaları tutmamış. Geç, geç. Ya Şafi olan Allah'tır. Biz bu yolda yürümeye devam edeceğiz." diyen Başbakan Erdoğan, "Paralel yapının mensubu kardeşlerime de buradan bir kez daha sesleniyorum: 'Hoca, abi, abla' dedikleriniz, hem size, hem de kendi ülkelerine karşı apaçık bir ihanetin içindeler. Sizin saf ve temiz duygularınızı istismar edip, sizin ülkenize kastetmiş durumdalar." ifadelerini kullandı.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.