1. HABERLER

  2. Başbakan Erdoğan: 'Beddua bumerang gibidir, sahibini bulur'
Başbakan Erdoğan: 'Beddua bumerang gibidir, sahibini bulur'

Başbakan Erdoğan: 'Beddua bumerang gibidir, sahibini bulur'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bedduanın bumerang gibi olduğunu, sahibini bulacağını belirterek, duaya davet etti.

A+A-

Erdoğan, “Bedduaya lanet duaya davet. Beddualar onların olsun. Biz size duacıyız” dedi .
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin A Blok Hizmet Binası açılış törenine katıldı.
Törende konuşan Başbakan Erdoğan, sağlık konusunda AK Parti iktidarı döneminde atılan adımları anlattı.

Başbakan Erdoğan, “Bunlar sermayeyi şantajlarla yönetiyorlar. Bizi de onunla yöneteceklerini zannettiler. Ne varsa elinde çıkar otaya dök. ‘Dökmüyorsan namertsin’ diyorum. Hepsine söylüyorum. Abdestinden şüphesi olmayanın namazından şüphesi olmaz” dedi.
Konuşmasında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun SSK Genel Müdürü olduğu döneme de atıfta bulunan Erdoğan, “Aile efradının SSK’ya yerleştirdiği zamanı hatırlatıyoruz. Rahşan affı çıkmasaydı böyle birisi yoktu. Bu mukayeseyi yapmazsak elimizdekilerin gerçek değerini anlayamayız. Ülkemizin bir köşesinde gerçekten istisnai yaşanmaması gereken bir tek kareyi büyütüp bunu tüm Türkiye’nin fotoğrafı olarak göstermek istiyorlar” diye konuştu.

Konuşmasında Kanuni Sultan Süleyman’ın “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi” sözlerini hatırlatan Erdoğan, “Kanuni Devlet-i Aliye-yi Osmaniye’yi bir sağlıklı nefese feda etme anlayışına sahipti. Filmdeki Kanuni değil ha sakın aldanmayın bu oyunlara. Bizim ecdadımız gayri ahlaki pozisyonlarla hayatını geçirmedi. O Kanuni’nin ömrünün tamamına yakını ülkeler arasında dolaşmakla, at sırtında geçti. Ona bile iftira ettiler” şeklinde konuştu.

Erdoğan, “Bedduaya lanet duaya davet. Beddualar onların olsun. Beddua bumerang gibidir döner sahibini bulur. Biz size duacıyız. Sizin dualarınızla ayaktayız. İstedikleri kadar beddua etsinler. Neymiş ameliyat olmuşuz bedduaları tutmamış halisane beddua etmemişler. Şafi olan Allah’tır. Biz öyle yürüdük bu yollarda” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin sağlıkta kurduğu sistemin dünyada örnek gösterildiğini anlatan Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:
“Şu sağlık sistemimiz birçok gelişmiş ülkede dahi örnek gösteriliyor. Bize şunu soruyorlar siz bunu nasıl kurdunuz. Geldiğimiz döneme göre sağlık hizmetlerinde 1’e 4 fazla harcama yapıyoruz ama bereketi beraber geliyor. Niye onlar yolsuzluğun lafını yapıyor, biz onların yolsuzlukta harcadıklarını vatandaşımıza harcıyoruz. Farkımız bu. Daha iyisini yapacağız. Bir sistemi kurmak kadar onun sürdürülebilirliğini sağlamak da önemlidir. Bir yandan sağlık hizmetlerinin fiziki altyapısını geliştirirken, diğer yandan vatandaşlarımızın tamamının bu hizmetlerden yararlanmasının yolunu açtık. Her doğan sigortalı doğuyor. Bu devrimi biz yaptık çünkü halkımızı seviyoruz. Genel sağlık sigortası sistemi ile herkesin sisteme dahil edilmesini sağladık. Herkes bu sistemin içinde. Hatta geçici olarak ülkemizde bulunanlar, sığınmacılar dahi genel sağlık sigortası kapsamında sağlık hizmeti alıyor. Böylece sistemin bütünlüğünü bozmadan bu hizmetin şeffaf bir şekilde yürütülmesini sağlıyoruz. Biz güçlü, büyük devlet olmayı sadece rakamlardan ibaret gören anlayışa sahip değiliz”.

Konuşmasında CHP’ye yönelik eleştirilerini sürdüren Başbakan Erdoğan, “Şimdi bunlar 3. Köprüye karşı çıktılar. Önümüzdeki yıl köprü bitiyor. Onun üstünden geçecekler mi. Marmaray’a karşı çıktılar. Şimdi Marmaray’ı kullanıyorlar mı. Bunların cibilliyetinde bu var. Bunlar 1. ve 2. Köprüye de karşı çıktılar. Bu ülkede bunları dikili ağacı yok. Gelin şu Bakırköy’ü de bunların elinden kurtarın. Genel yönetimin yerel yönetim ile bütünleştiği çok daha farklı bir Bakırköy’ü inşallah kentsel dönüşümüyle ele alalım” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.