1. HABERLER

  2. Başbakan Erdoğan: Gerçek Kanuni’nin torunlarıyız
Başbakan Erdoğan: Gerçek Kanuni’nin torunlarıyız

Başbakan Erdoğan: Gerçek Kanuni’nin torunlarıyız

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Muhteşem Yüzyıl” dizisini eleştirerek, televizyon ekranlarında anlatılan Kanuni’nin değil gerçek Kanuni’nin torunları olduklarını söyledi.

A+A-

Erdoğan, "Bir sağlıklı nefese koskoca cihan imparatorluğunu feda edebilecek bir iradeye sahip ecdadın torunlarıyız” dedi.

Başakşehir’de yapılacak Şehir Hastanesi’nin temel atma töreni, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşti. Törene Başbakan Erdoğan’ın yanı sıra Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sağlık alanında yapılan yatırımları anlattı.

Başakşehir Şehir Hastanesi’nin Türkiye’nin dev eserler zincirinin yeni bir halkası olarak İstanbul tarihindeki yerini alacağını söyleyen Müezzinoğlu, “Bu entegre sağlık merkezinde sağlık çalışanlarımız da mesleklerini daha iyi şekilde icra edeceklerdir. 2 bin 682 yatak kapasitesiyle İstanbul’un en büyük sağlık merkezlerinden biri olacaktır. Bu devasa yapılar hizmet alanında yapacaklarımızın sonuncusu değil, bundan sonra yapacaklarımız için basamak olacaktır” dedi.

AK Parti’nin karanlık oyunlarla çökertmeye çalışan her girişimin başarısızlıkla sonuçlandığını belirten Müezzinoğlu, “Bu günlerde de benzer karanlık senaryoları kurgulayanla da aynı akıbeti yaşayacaklardır. Masum insanların saf duyguları üzerinden kirli pazarlıklar içine girenler milletimizin kararlılığını karşılarında bulduklarında nasıl bir yanlış yaptıklarını bir daha göreceklerdir. Milletimizle bir olup buna asla müsaade etmeyecek ve yeni Türkiye’nin inşa sürecinde önümüze çıkan engelleri birlikte aşacağız” diye konuştu.
Törende konuşan Başbakan Erdoğan ise projenin özelliklerinden bahsederek, “Kampusün bir bölümünü dev bir teşhis ve tedavi kütlesi ve buna bağlı 6 hastane binası inşa ediyoruz. Diğer bir bölümde ise psikiyatri hastanesi ve spor hastanesi kuruyoruz. Olimpiyat stadı burada. Böyle bir spor hastanesinin ilk defa yapılacak olması ayrı bir önem taşıyor. Bu aynı zamanda Türkiye’nin en büyük spor hastanesi olacak. Türkiye genelinde sporumuza tıbbi anlamda destek sağlayacağız. Bu büyük proje tamamlandığında sadece İstanbul’a değil bölge illerimize hatta dünyaya hizmet vereceğiz” dedi.

Müteahhit firma ile süre konusunu da görüşeceklerini söyleyen Başbakan Erdoğan, “Sözleşmedeki süre 36 ay. 36 ayda buranın bitmesi gerekiyor ama ben biraz daha bu noktada heyecanlıyım. Diyorum ki özel sektör ortakları ile burada bir görüşelim. Kendileri ile süreyi de bir gündemden geçirelim. Daha kısa zamanda burayı nasıl yaparız. Ben yapacaklarına inanıyorum. Kendilerinde o gücü de görüyorum. İnşallah bu hastane daha kısa zamanda hizmet vermeye başlar” diye konuştu.

Sağlık sisteminde geçmişte yaşanan sıkıntıları anlatan Başbakan Erdoğan, “Benim vatandaşımı hastanelerde insan yerine koymadılar. Acil servislerde dahi hasta kardeşime yeterince ilgi göstermediler. Hastanelere sağlam giren hasta çıktı. Yeri geldi yoksul kardeşim rehin alındı. Ana muhalefetin genel müdür SSK’nın başındaydı. Onun döneminde de rehin alınıyordu. Hani bunlar halkçıydı. Rehin aldılar rehin. Nice hamile kardeşlerimiz doğum yaparken yavrusunu kaybetti, kendisi rehin alındı. Yeri geldi SSK hastanelerinde ölen vatandaşımı bırakmadılar rehin aldılar. Öldü ya öldü ölü rehin alınır mı. Bu ülke bunu bile gördü. Tedavi ve ilaç dertti. Gençler bunu bilmiyorlar. Siz bunları yaşamadınız biz yaşadık. Bu halkçıyız diyenler halkın derdinden anlamadılar. Şu anda hamdolsun tüm hastaneleri tek çatı altında topladık, koordine ettik. Artık özel sektör hastaneleri dahi şu anda SSK ile anlaşıyorlar” şeklinde konuştu.

“Televizyon ekranlarında anlatılan Kanuni’nin değil gerçek kanuninin torunlarıyız” diyen Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü;
“Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi. Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi diyen Kanuni’lerin torunlarıyız. Bir sağlıklı nefese koskoca cihan imparatorluğunu feda edebilecek bir iradeye sahip ecdadın torunlarıyız. Halkımız için ne gerekiyorsa onu yapacağız dedik. Bu şehir hastanesini bu anlayışla kuruyoruz. Asya ve Anadolu yakasında da yine benzer hastane kuracağız”.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.