1. HABERLER

  2. BBP İl Başkanı Gözütok’tan Kadınlar Günü mesajı
BBP İl Başkanı Gözütok’tan Kadınlar Günü mesajı

BBP İl Başkanı Gözütok’tan Kadınlar Günü mesajı

Büyük Birlik Partisi Erzurum İl başkanı Yener Gözütok, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

A+A-

Gözütok, mesajında, şu ifadelere yer verdi; “Allah'ın,"Erkeklerin kadınlar üzerinde hakları olduğu gibi, kadınların da erkekler üzerinde hakları vardır." şeklinde buyurduğunu, Hz. Peygamber Muhammed Mustafa (A.S)’ın da kadınların hak ve hukûkunu gözetmeye dâvet etmekte ve bu konuda: "Kadınların haklarını yerine getirme husûsunda Allâh’tan korkunuz! Zîrâ siz onları Allâh’ın bir emâneti olarak aldınız."
Başka bir hadis-i şeriflerinde de: "Sizin en hayırlınız, ehline (eşine ve çocuklarına) en hayırlı olanınızdır. Ve ben de ehline karşı en hayırlı olanınızım." sözlerine işaret ederek, "Cenab-ı Allah'ın en güzel surette yarattığı insanı, varoluşundan ölümüne kadar bahşedilen ömrün her kesitinde varlıkları ile bizi onurlandıran ve bizi bizler yapan kadınlarımızın bu özel gününü tebrik ederim"
İslam Dini, kadın hakları üzerinde titizlikle durmuş ve kadını, hiçbir nizam ve sistemin veremediği müstesna bir makama sahip kılmıştır.
Büyük Birlik Partisi'nin her ortamda dile getirdiği gibi, Fiziksel, duygusal, cinsel, ekonomik veya sözlü istismara veya şiddete uğrayan kadınlarımızın, şiddetten korunmasının titizlikle sağlanmasını istiyoruz."Kadınların, psiko-sosyal ve ekonomik sorunlarının çözülmesi, güçlendirilmesi gerekmektedir. Şiddet mağdurlarının varsa çocukları ile birlikte ihtiyaçlarının da karşılanmak suretiyle geçici süreyle kalabilecekleri ve konukevi, sığınmaevi, kadın sığınağı, kadınevi, şefkatevi ve benzeri adlarla açılan yatılı sosyal hizmet kuruluşunun aktif olarak hayatiyetini devam ettirmesinin yanı sıra, kadınlarımızı şiddetten koruyacak her türlü yasal düzenlemenin acilen yapılmasını, kadına şiddete, ağır cezai müeyyide ve yaptırımlar getirilmesini” istiyoruz.
Kadınları siyasete taşımak, kadınları Türkiye’nin geleceğinde daha fazla söz sahibi yapmak için. Sadece Meclis'te değil, yerel yönetimlerde de ağırlıklarını hissettirmek gerekir. “Bu nedenle Büyük Birlik Partisi olarak Kadınlara; ‘Mutfak tamam, çocuk büyütmek tamam Sıra Siyasette’ sözünü her etkinlikte kullanmamız gerektiği inancındayım. Analarımız, bacılarımız, kızlarımız hayatımızın her katmanını kuşatan ve mübarek birer emanet olan kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.