1. HABERLER

  2. “Bizim için ‘Önce İnsan’ anlayışı en ön planda olacak”
“Bizim için ‘Önce İnsan’ anlayışı en ön planda olacak”

“Bizim için ‘Önce İnsan’ anlayışı en ön planda olacak”

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Palandöken Belediye Başkan Adayı Ahmet Kazanç, “Palandöken ilçemizi ismiyle müsemma bir konuma taşıma hedefleriyle yola çıktık” dedi.

A+A-

MHP Palandöken Belediye Başkan Adayı Ahmet Kazanç, 30 Mart’ta yapılacak mahalli seçimler öncesinde çalışmalarını sürdürüyor. Esnaf başta olmak üzere ilçede ikamet eden vatandaşları işyeri ve evlerinde ziyaret eden Ahmet Kazanç, projelerini anlatıyor, halktan destek istiyor. Seçim çalışmaları kapsamında ilçenin en büyük alışveriş merkezlerinden birisi olan Erzurum AVM’ye partililerle birlikte çıkarma yapan Kazanç, işyerlerini ziyaret etti, esnafa kulak verdi, vatandaşlarla bir araya geldi. Palandöken Adayı Ahmet Kazanç, “30 Mart’ta yapılacak olan seçimlerin ardından Allah’ın izniyle ilçemizi, sakinlerinin içinde ikamet ediyor ve yaşıyor olmaktan memnuniyet duyduğu, sosyal, ekonomik ve kültürel canlılığın hakim olduğu örnek bir yerleşim bölgesi haline getireceğiz” dedi.
KAZANÇ’IN BELEDİYECİLİK İLKELERİ
MHP’nin tüm kadrolarının ‘insan odaklı’ hizmet anlayışına sahip olduklarının altını çizen Palandöken Belediye Başkan Adayı Ahmet Kazanç, Palandöken ilçesinde inşa etmeyi arzuladıkları belediyecilik hizmetlerinin ilkelerini sıraladı.
“Bizim için ‘önce insan’ anlayışı en ön planda olacak” diyen Kazanç, alınan bütün kararlar ve bu kararların uygulama süreçlerinde şeffaflığa özen göstereceklerinin altını çizerek, “İlçemizi ilgilendiren her konuda katılımcılık bizim arayacağımız başlıca faktör olacak. Üretilen hizmetlerde öncelik planlaması ve ihtiyaca uygunluğun yanı sıra, bu hizmetlerin yürütülmesinde adilane ve tarafsız bir yaklaşım sergilemek, en önemli ilkelerimiz olacak” diye konuştu.
AHMET KAZANÇ, PALANDÖKEN’E AYNA TUTTU
Palandöken ilçesinin Erzurum’un konutlaşma anlamında ilk hamlesini yaptığı yerleşim bölgesi olduğunu vurgulayan Palandöken Belediye Başkan Adayı Ahmet Kazanç, “Buna rağmen Palandöken’de ne yazık ki çağdaş şehircilik çizgilerinin dışına çıkılmış, ulaşılabilirlik standartların çok çok altında, sosyal donatı ve yaşam alanları bakımından yoksun bir yerleşim bölgesi icat edilmiştir. Buna ek olarak; ilçemizde Palandöken Kayak Merkezi gibi güçlü bir potansiyel varken, maalesef bu potansiyeli katma değere bile dönüştürebilmiş değiliz. Asfalt, kaldırım, karo ve bordür uygulamaları gibi faaliyetler günümüz belediyecilik anlayışının artık planlamanın bile dışında tuttuğu işlerdir ve bu dönem çoktan geride kalmıştır. Günümüz belediyeciliğinde yaklaşım; sahip olunan değer ve potansiyellerin ön plana çıkarılması, yeni cazibe alanlarının oluşturulması yerleşim bölgelerinin birer çekim merkezi haline getirilmesi yönündedir. Fakat Palandöken ilçemizde tek başına turizm gibi bir değer bile fırsata dönüştürülememiştir” dedi.
PALANDÖKEN TURİZM MERKEZİ OLACAK
İlk hedeflerinin, Palandöken ilçesini, adını aldığı Palandöken gibi gözde bir turizm merkezi haline getirmek olduğunu ifade eden Kazanç, “Bu hususta ayakları yere basan, ilçemize kısa, orta ve uzun vadede sosyal ve ekonomik canlılık kazandırabilecek kabiliyete sahip projelerimiz var” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.