1. HABERLER

  2. Çalık: “Belediyecilik rant kapısı olmaktan çıkacak”
Çalık: “Belediyecilik rant kapısı olmaktan çıkacak”

Çalık: “Belediyecilik rant kapısı olmaktan çıkacak”

Yerel seçimlerde Saadet Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Faik Çalık, İlçe Belediye Başkan adayı Yunus Karagöz ve teşkilatla birlikte Çat'ta esnaf ziyareti yaptı.

A+A-

Ziyarette sorunlarını soran esnafla kaynaşan Faik Çalık yaptığı açıklamada, Çat ilçesinin göçle sürekli eridiğini yapılan hizmetlerin yeteriz olduğunu, ilçenin köy görünümünden sıyrılamadığını belirtti.
Çalık, “Belediyecilikte şehrin her açıdan geri kaldığını, yapılan ihale ve yatırımların şeffaf olmadığını, ilçelerimizin çoğunda ilçelerin belediye hizmetleri açısından çok geri kaldığını müşahade ediyoruz. Belediyeciliğin şehreminliği olması gerektiğini ancak bir çok belediyenin yandaşların istilasında olduğunu halkımız bize şikayet ediyor. Seçilirsek halkımız şeffaf belediyecilik görecek. İsraf etmeyeceğiz. Yandaşlık, kayırmacılık, partizanlık yapmayacağız. Yolsuzluk, usulsuzluk, kitabına uydurmacılık ne varsa halkımıza açıklayacağız. Belediyeyi Rant merkezi anlayışından uzaklaştıracağız. İhaleler, satışlar, kiraya vermeler şeffaf olacak. Hırsızlık, Rüşvet, talan, dolan, kayırma son bulacak. Kentsel dönüşümü, rantsal dönüşümle değil;, yerinde dönüşüm projeleri desteklenecek. Halkımıza dayatma değil çözüm üretilecek. Reklam panolarıyla değil hizmetle tanınacağız. Mesai mefhumu olmadan çalışacağız.Her geçen gün partimize yeni katılımlarla güçlendiklerini partimize olan teveccühün her geçen gün arttığını görüyoruz.Siyasetin yeni merkezi Saadet Partisi olduğunu ülkenin tek alternatifinin Saadet olduğunu bu seçimde halkımız bizleri destekleyerek göstereceğiz.Her seçimde kavga havası oluşturarak gerginlik siyaseti ile oy alanlar bu seçimde gereken dersi halkımızdan alacak.” Şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.