1. HABERLER

  2. Çöpe atma paylaş
Çöpe atma paylaş

Çöpe atma paylaş

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Palandöken Gençlik Merkezi, havaların soğuması ile birlikte önemli bir sosyal sorumluk projesine imza attı.

A+A-

 Gençlik Liderleri ve Genç Gönüllüler Kulübü, ‘Çöpe Atma Paylaş’ sloganıyla yaban hayvanları için, doğaya ekmek bıraktı. 

Birçok farkındalık projelerine imza atan Erzurum GHSİM Gençlik Merkezleri yine önemli projelere imza attı. Havaların soğuması ve kış mevsiminin yaklaşması ile birlikte harekete geçen Palandöken Gençlik Merkezi yaban hayatı unutmadı.

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Palandöken Gençlik Merkezi Genç Gönüllüler Kulübü, ‘Çöpe Atma Paylaş’ sloganıyla yaban hayvanları için, doğaya ekmek bıraktı. Palandöken Gençlik Merkezi’nin bu hareketi takdirle karşılandı.

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Palandöken Gençlik Merkezi Genç Gönüllüleri yaban hayatı unutmadı. Kış mevsiminin yaklaştığı bu günlerde Palandöken Gençlik Merkezleri Genç Gönüllüleri 31 Ekim Dünya Tasarruf Gününde topladığı bayat ekmekleri doğada yaşayan yaban hayvanları için Palandöken Dağı’nın yamaçlarına bıraktı.

“Dünya Tasarruf Gününe dikkat çektiler”

Yapılan bu İyilik Ağacı faaliyeti ile hem doğadaki yaban hayvanları unutmayan Gençlik Liderleri ve Genç Gönüllüler Kulübü üyeleri, Dünya Tasarruf Günü’nde ‘ihtiyacın kadar al, israf etme’ hassasiyetine azami ölçüde dikkat edilmesi gerektiğine vurgu yaptılar.

Erzurum’da ‘Çöpe Atma Paylaş’ sloganıyla yola çıkan Palandöken Gençlik Merkezi ve Genç Gönüllüleri soğuk havaya aldırış etmeden büyük bir duyarlılık örneği göstererek doğaya yem ve ekmek bırakarak, yaban hayatın beslenmesine katkıda bulundu. Palandöken Gençlik Merkezi Müdürü Memet Gözütok, ‘Çöpe Atma Paylaş’ sloganıyla başlatmış oldukları İyilik Ağacı faaliyeti kapsamında, yaban hayata destek için doğaya yem ve ekmek bıraktıklarını söyledi.

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, “Ekmeği ihtiyacı kadar almak, israf etmemek insanın elinde.Üzerinde durulması gereken bayat ekmeğin ne yapılacağı değil ekmeğin ihtiyaç kadar alınıp tüketilmesi olmalı. Ekmeğin israf edilmemesi bilincini tüm fertlerimiz için bir yaşam biçimi haline gelmesinin özendirilmesine vurgu yaptı. Bu güzel etkinlikte emeği geçen Palandöken Gençlik Merkezi Liderlerine ve Genç Gönüllülere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Palandöken Gençlik Merkezi Gençlik Liderleri ve Genç Gönüllüler Kulübü üyeleri, anlamlı etkinliklerini dev Türk Bayrağı açarak kutladılar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.