1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Doğu Anadolu Kariyer Fuarı'nda UCİM standına büyük ilgi
Doğu Anadolu Kariyer Fuarı'nda UCİM standına büyük ilgi

Doğu Anadolu Kariyer Fuarı'nda UCİM standına büyük ilgi

UCİM Erzurum İl sorumlusu Av.Ayşegül Aydoğan, koordinatörler ve gönüllü Ucim üyeleri ; vatandaşlara UCİM hakkında bilgi vererek, hem Erzurum içindeki hem de ülke genelindeki faaliyetlerden bahsettiler.

A+A-

İzmir’in Menderes İlçesinde bir köy okulunda öğretmenlik yaparken okul müdürünün 6 öğrenciye cinsel istismar yaptığını ortaya çıkaran ve bunun mücadelesini veren, bu mücadelesi ile dünyada yalnızca 12 kadına verilen “Uluslararası Cesur Kadınlar Ödülü” nün sahibi Saadet Özkan Efe’nin genel başkan olduğu Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği UCİM,  8-9 Mart tarihinde Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde düzenlenen DOĞU Anadolu Kariyer Fuarı’nda yer aldı.

3186d124-0086-46e4-ad06-36938e27c60f.jpg

UCİM Erzurum  İl sorumlusu Av.Ayşegül Aydoğan, koordinatörler ve gönüllü Ucim üyeleri ;  vatandaşlara UCİM hakkında bilgi vererek, hem Erzurum içindeki hem de  ülke genelindeki faaliyetlerden bahsettiler.

ef5c9d02-847c-4b43-bc5f-e647d1079d98.jpg

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Sayın Salim Atay, Erzurum Milletvekili Sayın Zehra Taşkesenligil, Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Burhan Bölükbaşı, Atatürk Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr. Ömer Çomaklı, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Sayın Oğuzhan Özkan , Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Salih Kaygusuz gibi önemli isimlerin de ziyaret ettiği UCİM  stantı vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı.

b6adc9a5-e895-4a3c-8908-3239c0b5a668.jpg

İl sorumlusu Aydoğan, “ Genel Başkanlığını Saadet öğretmen olarak bilinen Saadet Özkan Efe’nin, Başkan Yardımcılığını ise Yücel Ceylan’ın yaptığı Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği ülke genelinde çocuk istismarı konusunda farkındalık yaratmak için büyük adımlar atan bir sivil toplum kuruşudur. 

b684df58-be6a-4293-9f24-9710bfc590c7.jpg

Ülke genelinde 20.000’i aşkın üyesi olan UCİM çatısı altındaki mücadelemize, Erzurum’da 10 kişi olarak başladık. Şu an ise  700’ü aşkın yeni üye kaydı aldık. Bu çok sevindirici bir rakam. Fuar’da en çok ilgi gören stantlardan biri olmamız, artık vatandaşlarımızın çocuk istismarı konusunda ne kadar hassas ve bilinçli olduğunu gözler önüne sermekte. Yeni üyelerimiz arasında öğrenciler kadar, akademisyenler, ev hanımları, işçiler, sağlık çalışanları, serbest meslek sahipleri, psikologlar, avukatlar gibi çeşitli meslek grupları yer almakta. Her kesimden her meslek grubundan insanlara ulaşmış olmaktan dolayı çok mutluyuz. Çocuk istismarı maalesef ki ülkemizin en büyük sorunlarından birisi. Çocuklar vatanımızdır diye çıktığımız yolda istismar olayları son bulana dek mücadelemize hem Erzurum’da hem de ülke genelinde devam edeceğiz.” diyerek Doğu Anadolu Kariyer Fuarı sayesinde Mardin, Ağrı, Hakkari, Malatya, Diyarbakır, Iğdır, Erzincan ve Tunceli gibi illerimizden gelen fuar ziyaretçilerinden de pek çok yeni üye kaydı aldıklarını; bu illerde de UCİM çatısı altında çocuk istismarı konusunda mücadele edecek arkadaşlara ulaşmış olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.