1. HABERLER

  2. 'Erdoğan bunu yapsa halk sandığa koşar'
'Erdoğan bunu yapsa halk sandığa koşar'

'Erdoğan bunu yapsa halk sandığa koşar'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde düzenlenen mitingte halka hitap etti.

A+A-

Yolsuzluk ve rüşvet iddiaları üzerinden Başbakan'a yüklenen Bahçeli, "Erdoğan miting yapmak yerine dürüst savcı ve hakimleri görevlendirseydi, halk sandığa koşardı" dedi. İşte Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları:

“SANDIĞA SAHİP ÇIKILMALIDIR”

Seçimlere 26 gün kalmıştır. Bu 26 günü iyi değerlendirmek gerekir. Hep beraber sandığa gitmeyi başarmalıyız. Sandığa ulaştığımızda dünya görüşümüze paralel olarak, tercihlerinizi demokratik bir hakkı kullanacak şekilde oylarınızı vermelisiniz. Sandıklar açıldığında da görevlilerin üzerine sorumluluk düşmektedir. Kemalpaşa ilçemizin görevlendirdiği bu değerli kardeşlerim sandığa erken saatlerde gitmeli oy verme anında ve sonrasında orada bulunmalıdır. Sonuna kadar sandıktan ayrılmamalıdır. Çalıntı oylara fırsat verilmemesi için gözünü dört açmalıdır. Bu geçtiğimiz dönemlerde gördüğümüz olaylardır. ‘Şurada bir kahve var gideyim bir çay içerim’ derse o sandıkta söz gelimi bir partiye 11 oy çıkmıştır ama görevli arkadaşlarımızın olmadığı ortamda bu 11 oyun sağına soluna 1 yazarak 111 yapar. Bir oyla da kazanmak bir oyla da kaybetmek ihtimali mevcuttur. 

“ESAS MONTAJ ORADA”

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin beslediği sözde aydınlar Türkiye’yi toz pembe göstermektedir. Kendi kendinize mukayese yaptığınız zaman ‘Benim durumum daha iyiye gidiyor çocuklarımız iş güç sahibi oldu’ diyebilmeniz söz konusu mudur? Bugünkü iktidar süresini doldurmuştur. Siyasi ömrü tükenmiştir. Bu iktidardan gelecek umudur kalmamıştır. Seçim döneminde Sayın Başbakan olsun, diğerleri olsun ekonomik sorunlar üzerinde duruyorlar mı? Bol bol miting yapıyorlar. Taşıma insanlardan oluşmuş, esas montaj orada gelenleri üst üste koyuyor. Bu kadar yolsuzluktan sonra hala millet onun peşinden mi gidiyor? 

“AYAKKABI KUTULARINI KONTROL EDECEĞİZ”

AKP'den hesap sormak için geliyoruz. Yolsuzluk ve rüşvetten hesap sormak için geliyoruz. Nerede bir ayakkabı kutusu varsa kontrol edeceğiz. İçinde ayakkabı mı var, para mı var? 

“AĞZINA KADAR DOLAR OLAN HAVUZDA ISLANILIR MI?”

ATV ve Sabah’ı olmak için Recep Tayyip Erdoğan bir görevlendirme yapmış herkese salma gönderiyor. Salmayı kabul etmeyecekleri yerde ‘Emrin olur’ diyorlar. 630 milyon dolar havuzda birikmiş. Bu dillenince Başbakan’a soruyorlar. Cevap, ‘Bu işadamları istikrarlı işadamlarıdır, havuza girseler de ıslanmazlar’ diyor. Şurada su dolu havuzun içine alayımız girelim çıkınca sırılsıklam oluruz. Ama ağzına kadar dolar olursa adam orada ıslanır mı?

“KEŞKE MONTAJ OLSA”

Oğlu ile kendi arasındaki muhabbetleri dinledik, birçok para alışverişi... Bazı şirketler olur evden eve nakliyatlar gibi. Bunlarda da para evden eve taşınır diye bir şirket kurmuşlar. Evde ne varsa bunları sıfırlayın diyor. Sayın Başbakan ‘Bize montaj yapıyorlar’ diyor. Allah vere böyle bir konuşma olmasın. Keşke montaj olsa. 

“HALK SANDIĞA KOŞAR”
 

Sayın Başbakan yolsuzluk ve rüşvetin üstünü örtmeye ve herkese saldırmaya, televizyonları ve meydanları meşgul etmeye çalışmaktadır. Siz miting yapmayınız, kendinizi zorlamayınız. Yolsuzluk yapmadığınızı iddia ediniz ama bunu yaparken bir doğru hareket yap! De ki; ‘Ben miting yapmıyorum. Seçimlere kadar yargıyı harekete geçiriyorum. Birtakım AKP’lileştirme hareketine girmiyorum. Dürüst savcı ve hakimlerin alayını görevlendiriyorum, 30 Mart’a kadar sonuç çıksın’ Bunu diyorsa, ‘Bu Başbakan’a zulüm oldu, yazık oldu bu adama’ diye miting yapmışçasına halk sandığa koşar. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.