1. HABERLER

  2. Erdoğan: 'Kırk çürük yumurtadan bir sağlam yumurta olmaz'
Erdoğan: 'Kırk çürük yumurtadan bir sağlam yumurta olmaz'

Erdoğan: 'Kırk çürük yumurtadan bir sağlam yumurta olmaz'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP ve MHP’nin gönül bağlarının milletle olmadığını söyledi.

A+A-

Erdoğan, partisinin Niğde’de mitinginde yaptığı konuşmada, “Bugün de Niğde demokrasiden yana, Niğde milli iradeden ve milletin partisi AK Parti’den yana. Bu sevdayı bir biz biliriz bir de siz bilirsiniz. Bu sevdayı başka kimse bilmez, MHP anlamaz, CHP anlamaz. Onların irtibatları onların gönül bağları millet ile değil, irtibatları başka yerde" dedi.

CHP’nin genel başkanının önceki gün AK Parti’ye oy verirseniz iki elim yakanızda dediğini hatırlatan Erdoğan, "Sen kimsin ya? Sen İstanbul’da geçen belediye seçimlerinde belediye başkan adayı idin. Kağıthaneye Kağıttepe diyecek kadar zavallısın. O seçimde kendine bile oy veremedi. Kendi oy pusulasını kullanamayan adamdan idareci olabilir mi? Biz bunun genel müdürlüğünü de biliyoruz. Bunlar ne sandığı ne milleti ne de milletin yakasını bulabilirler. Tam aksine milletin elleri bunların yakasında olacak inşallah. Diğeri de MHP’nin genel başkanı, nereye oy verirseniz verin AK Parti’ye vermeyin diyor. Bunlar bu işi öğrenemediler. Bunlar siyaseti hizmet için yapmayı öğrenemediler. Şimdi bir karar vermişler Bitlis’te 5 parti bir olmuş. CHP, MHP, BDP, DP ve bir parti daha vardı. Bu 5’inin toplam oyu zaten yüzde 7” dedi.

Başbakan Erdoğan, “Kırk çürük yumurtadan bir sağlam yumurta olmaz. Bunların hepsini bir araya getirin bunlardan bişey olmaz. Buradan bir netice alamaycaksınız. CHP ve MHP ruh ikizi idi. Şimdi bunları bir de Pensilvanya eklendi. Şimdi üç kafadan oldular. Bu üz kafadara üç koyun verin kaybedip gelirler. Bu üç kafadarın zaten işleri güçleri yoktu. Şimdi bir de kendilerini kaset işine verdiler. Günlerdir hukuksuz dinlemeler üzerinden siyaset üretiyorlar. TBMM’de meydanlarda kaset siyaseti yapıyorlar. TBMM’de bir başkan vekili, TBMM’de bir basın toplantısı düzenledi. Bir bakanın bir gazeteci ile konuşmaları yayınladı. O yazar konuşmaları yayınlayan milletvekiline dava açtı ve tazminatı Yargıtay onayladı. Bu dinlenen yazar o günleri unutmuş şekilde bu defa bize iftira atıyor. MHP ödenen tazminatı unutmuş. MHP yatacak yerin yok. Kasetler üzerinden onlar da iftira siyaseti yürütüyor. CHP’de bu genel müdür, kendi genel başkanının görüntü kaseti ile genel başkan oldu. O kaset yayınlanmamış olsaydı bu gün burada böyle biri olmazdı. O genel Başkan da, ‘Başbakanın bundan haberi var’ diyor. Sana yazıklar olsun. Benim bundan haberim olsa bunu Bakanıma talimat verdim ve bunu sosyal medyadan indirdik. Aynı konu da MHP’ye yapıldı onu da indirdik. Aynı şey CHP’nin diğer genel başkan yardımcısına yapıldı yine indirdik. Bizim inancımızda böyle bir şey yok. Biz bu davaları tek tek açacağız ve inlerine gireceğiz. İnşallah bu illegal kasetler, bu montajlar, grup salonlarında dinletenlerden tazminatları toplayacağız” dedi.

"TÜRKİYE’Yİ KARIŞTIRANLARLA HESABIMIZ VAR"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye’yi Pensilvanya’dan karıştıranlarla hesabımız var” dedi.

Başbakan Erdoğan, “Son üç yıl içinde sadece bir dava dosyası üzerinden 3 bine yakın kişinin telefonlarını dinlemişler. 450 MHP’liyi dinlemişler. İl Başkanlıklarını hukuksuzca, bakanlarımızı milletvekilimizi, Cumhurbaşkanı’nı Genelkurmay Başkanı’nı dinliyorlar. Belli ki bunları da bir yerlere servis etmişler. Hakimleri, savcıları dinlemişler, gazetecilere şantaj yapmışlar. 30 Mart’ta bu telekulak çetesinden siz hesap soracaksınız.

Nerede ne var çıkacak meydana, kapıyı çalanlara ‘Başka kapıya’ deyin. Biz Niğde’ye 3.5 katrilyon yatırım yapan iktidarımıza güveniyoruz. Benim başörtümü furuat olarak nitelendiren malum zattan dolayı mı buraya geldin? Biz başörtümüz nedeniyle okullara gidemedik. İmamhatip okullarını kapattılar, bu iktidar okulları açtı. Üniversitelere giremiyorduk. Üniversite yollarımız açıldı.

Onlara şunu da söyleyin, ‘CHP’nin gölgesinde, MHP’nin gölgesinde değil partinizi kurup öyle gelin’ deyin, ‘Partinize genel başkan arıyorsanız Pensilvanya’da’ deyin. Türkiye onun vatanı değil mi, onun vatanı Amerika mı çıksın Türkiye’ye gelsin. Türkiye’yi Pensilvanya’da karıştıranlarla hesabımız var.

Ey benim bu örgüte gönül vermiş saf kardeşlerim daha bunların peşinden ne kadar koşacaksınız. Hazreti Cebrail parti kursa oyumu vermem diyen adamla daha ne kadar hareket edeceksiniz?” diye konuştu.

"BU AZİZ MİLLET, BU KİRLİ GİRİŞİME İZİN VERMEYECEK"

Erdoğan, "Bu aziz millet, bu kirli girişime izin vermeyecek. Bu aziz millet, sandık namustur diyecek ve sandığına sahip çıkacak. Onun için diyorum ki, sandık kurullarında görev yapanlar sandıklarınıza sıkı sıkıya sahip çıkın.

Seçime 27 gün kala, CHP, MHP ve onları idare eden paralel yapı, sandıkta hile söylentilerini yayıyorlar, çatışma söylentileri yayıyorlar, milletim sakın ha bunlara aldanmasınlar. Biz sakin bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Hür iradenizle yeni Türkiye’ye oy vereceksiniz. Onlar esersizlik, hakaret siyaseti ürettiler, onlar Türkiye için kuyu kazıyor, biz Türkiye’yi zirveye taşıyoruz. Bugüne kadar nasıl dik durduysak, bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğiz. Biz sadece rükuda eğildik, onun dışında asla eğilmedik” dedi.

“CHP’NİN GENEL MÜDÜRÜ SENDEN KASET TÜCCARI OLUR”

Başbakan Erdoğan, “İstismar bunlarda, biz bunların ciğerini biliriz. Başörtülü aday koymuşlar. Akşam başka sabah başka. Biz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bakın göreve geldik 2002 Kasım’da Türkiye’nin milli geliri 230 milyar dolardı. Şu 11 yılda milli gelire 570 milyar dolar ekledik. 800 milyar dolar oldu. Allah aşkına yolsuzlukların olduğu bir iktidar milli geliri 10 yılda bu seviyeye çıkarabilir mi?

Artık etkileşimli tahtalarla sınıfları donatıyoruz. Tablet bilgisayarları dağıtıyoruz. Bizim gündemimizde bunlar var. CHP’nin gündeminde hakaret, iftira, kaset var. Buradan diyorum ki ey CHP’nin genel başkanı, genel müdür, senden siyasetçi olmaz, senden olsa olsa Tahtakale’de kaset tüccarı olur. Git kaset tüccarlığı yap” dedi.

"DERSHANELERİ REFORMA EDİYORUZ"

Başbakan Erdoğan, Niğde mitinginde yaptığı konuşmada, “Bu MHP bize 23.5 milyar dolar borç ile devretti hükümeti. 14 Mayıs’ta biz bu borçları ödedik ve sıfırladık. IMF bizden borç istiyor şimdi. MHP, DSP bunlar bankalarımızı söğüşlediler. Bankaları batırdılar. Sizlerden zorunlu tasarruf adı altında para kestiler. Göreve geldim masamın üzerinde bir rakam 13.5 katrilyon. İşçiye, memura devletin borcu var. Biz bu 13.5 katrilyonu ödedik. Bu 13.5 katrilyon parayı sana ödeyen iktidar AK Parti iktidarı. Malum medya sizin döneminizde gücümü 5 kat arttırdım diyor ama bunları yazamıyor. İdeoloji yapıyorlar. Biz onlarla iktidar olmadık. Biz sizlerle iktidar olduk. Devletin borçlu devlet olmasından güçlü devlet olmasına biz geçtik. Biz yüzde 4 büyüme ile bir istikrar ortaya koyduk. Bu MHP’yi ne rahatsız etti biliyor musunuz? ‘Ne yaptınız?’ diyorlar. Eline, yüzüne, gözüne dursun. Eğitim, sağlık alanında yapılanları görmüyor musunuz? Genel müdür döneminde biz hastanede sırada bekliyorduk. Rahmetli anacağım sabah namazından sonra beni gönderirdi, Okmeydanı’nda saban sıra beklerdim. Anam gelirdi muayene olurdu. Şimdi istediğimiz hastaneye gidiyoruz. İnsanına değer veren iktidar bu. Biz önce insan dedik ve yola koyulduk. Biz bunlarla da kalmadık. Adalet, emniyet ve enerjide attığımız adımlar hepsi ortada” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Dershaneleri reforme ediyoruz. Bu bir değişimdir, çünkü milletimizi sülük gibi emdiler. Sülük bunlardan faziletlidir. MHP 3.5 yıl iktidarda kalabildi. Biz dimdik ayaktayız. Yolumuza sizinde devam ediyoruz. Siz bizim arkamızda oldukça kimse bize ‘gık’ diyemez. Aradaki çatlak sesler gelir geçer. MHP ve CHP’nin dikili bir ağacı bile yok. Biz kaset siyaseti yapmıyoruz, hizmet siyaseti yapıyoruz. Biz bu millete hizmetkar olmaya geldik. Göreve geldik 52 tane havaalanı var. İşte bunların Pensilvanya’daki hocası onların medyası iş adamları bu hizmetleri yaptığımız için Türkiye’nin gücünü yükselttiğimiz için rahatsızlar. Bunların dershanelerini kapattık diye öyle dediler. Biz reforme ediyoruz. Bu bir değişimdir, çünkü milletimizi sülük gibi emdiler. Sülük bunlardan faziletlidir. Sülük zararlı kanı emer, bunlar faydalı kanı emdiler. Bunlar büyük Türkiye’den rahatsızlar. Onun için 30 mart yeniden bir istiklal mücadelesidir. Bunların kimlerin değirmenine su taşıdıklarını lütfen görün” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.