1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. ERGAZ & BLUEPET 2019 yılı hedeflerini açıkladı
ERGAZ & BLUEPET 2019 yılı hedeflerini açıkladı

ERGAZ & BLUEPET 2019 yılı hedeflerini açıkladı

Enerji sektörünün güçlü kuruluşu ERGAZ & BLUEPET bölge temsilcileriyle toplahtıda biraraya geldi.

A+A-

Toplantıya , Ergaz & Bluepet Genel Müdürü Abubekir Yağız , Genel Müdür Yardımcıları Ömer Yağız ,  Faruk Demirci  ve Hüseyin Malkoç , Satış ve Pazarlama Koordinatörü Yaşar Yılmaz , Bölge ve Tesis Müdürleri ile Saha Satış Sorumluları katıldı.

Kocaeli Emex Otel’de yapılan idari toplantıda Ergaz A.Ş. Genel Müdürü Abubekir Yağız , genel durum değerlendirmesi ile yeni hedefleri belirleyen açıklamalar yaptı. 2018 yılı gerçekleşen satışlar ve 2019 yılı hedeflerini belirterek , içinde bulunulan piyasa konjonktüründe , üretim ve genel giderlerde yapılması gereken tasarruflar konusunda bilgiler verdi.

Yağız  “Enerji sektöründe ülkemizin en güçlü firmalarından biriyiz. Köklü bir geçmişe sahip , marka değeri yüksek olan  bir firmayız. Hepimiz bu bilinçle hareket edip, hedeflerimizi sürekli yüksek tutmak zorundayız. Satış performansınızı artırmak için daha fazla risk alın, cesur olun ve sürekli yeni hedefler belirleyin. Geçici başarısızlıkların sizi yenmesine izin vermeyin. Motivasyonunuzu kaybetmeyin. Motivasyon ve heyecan olmadan , sorumluluk almadan başarılmış hiçbir şey yoktur. Pozitif düşünün ; pozitif düşünce özgüveni harekete geçiren en önemli etkendir”dedi.

Yağız , 2019 yılında Ergaz olarak yüzde 20 satış artışı ve Bluepet olarak 60.000 ton/ yıl satış beklediklerini  belirterek  şunları kaydetti:“Yetkili mercilerden bu noktada kayıt dışı faaliyetlerin engellenmesini ve etkin denetim yapmalarını bekliyoruz ,  akaryakıtta KDV kaçağını önlemek için  KDV ‘nin yüzde 1 ‘e indirilmesi , indirilen kısmın ÖTV ‘ye eklenmesi uygun bir çözüm olacaktır . Ayrıca , petrolde ihrakiyeli satışların amacına uygun bir hale getirilmesi de milletimizin faydasına olacak ve aynı zamanda haksız rekabeti de ortadan kaldıracaktır ‘’.

2018  yılında üretim ve genel giderlerin yüzde  60 artmış olduğunu kaydederek şöyle dedi: “ Bu maliyetleri minimize etme noktasında gereken adımları atmanızı bekliyorum ve bu konuda gayret ve samimiyet göstereceğinizden eminim. 2018 yılında tüp imalatına 3 milyon TL harcadık  , bu konuda da tesis müdürlerinden ; stoklu dolum ,bakım , kontrol , enerji ve işgücü tasarrufu , bayilerimizden de  tüpe sahip çıkmaları konusunda sorumluluk almalarını bekliyoruz. ‘’

Teknik Gn. Md. Yrd. Ömer Yağız ve Satış ve Lojistik Gn. Md. Yrd. Faruk Demirci , tüp imalatı , dolumu ve satışı konularında genel değerlendirmeler yaparak , 2019 yılı hedeflerini  açıkladılar.

2018 yılı 12 aylık LPG ve Akaryakıt satışlarının ve 2019 yılı hedeflerinin bölgeler itibariyle  ayrıntılı olarak görüşüldüğü toplantı 2  gün sürdü.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.