1. HABERLER

  2. Eroğlu: 'Başbakanımızla ilgili ses kaydı iddiaları günahtır'
Eroğlu: 'Başbakanımızla ilgili ses kaydı iddiaları günahtır'

Eroğlu: 'Başbakanımızla ilgili ses kaydı iddiaları günahtır'

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu: “Başbakanımızla ilgili ortaya atılan ve montaj olan ses kaydı iddiaları tamamen ahlaksızlıktır ve günahtır” dedi.

A+A-

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini hizmete adayan bir başbakan olduğunu kaydederek, “Başbakanımızla ilgili ortaya atılan ve montaj olan ses kaydı iddiaları tamamen ahlaksızlıktır ve günahtır” dedi.
Bakan Eroğlu, memleketi Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde Devlet Su İşleri tarafından yaptırılacak olan 2 tesisin temel atma törenine katıldı. Törene Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mustafa Solak, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Akif Özkaldı, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Zeybek daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Bakan Eroğlu, hükümetin 11 yıllık icraatlarından bahsederek, iktidarın son 11 yılda ulaşımdan, sağlığa, ekonomiden, eğitime varana kadar birçok devasa yatırıma imza attığını söyledi. Türkiye’nin dolu dizgin yatırımlarla büyümesinden rahatsız on dış güçlerinden olduğundan bahseden Bakan Eroğlu, “Türklerin ayranı kabarırsa ne olur diye bir korku var. Dış güçler boş durmuyor. Bunları Şark meselesi adıyla yıllar önce kurdukları böl, parçala, yut sistemine gelmeyeceğiz. Yıldızımız parlak, önümüz de açık. Ne yapsalar yaptıkları hileler kendi üzerlerine dönüyor. Millet hizmete susamıştı. Milletin bize olan teveccühünü, sevgisini kıskananlar, Köroğlu'nun dediği gibi 'Silah çıktı, mertlik bozuldu' hikayesi var ya, şimdi de kaset çıktı, mertlik bozuldu. Bunların yaptıkları densizlik. Başbakanımız gibi dünya lideri ve ömrünü hizmete adamış bir kişiye montaj yapıyorlar. Amerika'da tespit edildi. Bu ne kadar büyük ahlaksızlık, ne kadar büyük alçaklık, ne kadar büyük günah ama milleti saf sananlar aldanıyor. Millet bu oyunun, tezgahın farkında” dedi.Konuşmaların ardından Bakan Eroğlu, protokol üyeleri ile birlikte tesislerin temelini attı.

VEYSEL EROĞLU:“ISPARTA’YA SADECE BİZİM BAKANLIĞIMIZ 420 MİLYON LİRA DEĞERİNDE MÜJDE VERDİ”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Isparta’ya sadece bizim bakanlığımız 420 milyon lira değerinde müjde verdi. Bunlar devam edecek” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 25. Vergi Haftası Nedeniyle Isparta Defterdarlığı tarafından düzenlenen Vergi Rekortmenleri Ödül Töreni programına katıldı. Kurumlar vergisi dalında Isparta’da en çok vergi ödeyen Mustafa Akaydın’a ödülünü sunan Bakan Eroğlu, Bakanlığı döneminde Isparta’ya 420 milyon lira değerinde yatırım sağlandığını söyledi. İşadamlarına seslenen Bakan Eroğlu, “Benim Isparta’ya gönül bağım var. Ispartalılar mert, üreten insanlar. Sizlerle gurur duyuyorum. Isparta için ne gerekiyorsa elimden gelen gayreti gösteriyorum. Isparta’ya hükümet olarak büyük destekler veriyoruz. Burada tarım çok önemli. Isparta’nın sorunu kalmasın diye seferberlik başlattık. Isparta’da sulama tesisleri yapma sözü verdik. Bunların bir kısmının Cuma günü açılışını temel atılışını yapıyoruz. Bir de Eğirdir’de toplu temel açma törenimiz var. Buraya heybemiz dolu geldik” dedi.

“DERBOĞAZI YOLU’NDA YENİ GELİŞME”
Isparta’yı Antalya’ya bağlayan Dereboğazı yolunun duble yol olması için 12 km Isparta, 12 km Antalya tarafından olmak üzere ihalesinin yapıldığını söyleyen Bakan Eroğlu, “70 km’lik bölümün de projesi hazırlandı. Bu yoldan ben bir kaç kez geçtim. Güzel bir yol olacak. Antalya’ya gelen turistlerin yüzde 25’i buraya gelse büyük kazanç sağlar. Bu yolu çok önemsiyoruz. Isparta’ya yatırımlar yapmaya devam ediyoruz. Şu ana kadar hükümetimiz 4.2 milyar liralık yatırım yapmış. Ama ne yapılsa azdır. Burayı tarımda değil sanayide turizmde geliştirmek istiyoruz. Isparta gülünü tanıtmak istiyoruz” diye konuştu.

“60 MÜJDE VERDİK”
Daha önce geldiğinde 45 müjde verdiğini şimdi 15 müjdeyle daha geldiğini kaydeden Eroğlu, “Böylece 60 müjdeye tamamladık. Isparta’ya sadece bizim bakanlığımız 420 milyon lira değerinde müjde verdi. Bunlar devam edecek. Özellikle yayla turizmini, dağ turizmini geliştirmek istiyoruz. Ormancılık faaliyetleri artarak devam ediyor. İçme suyu için yeni tedbirler alıyoruz. Darıderesi Barajı’nın yukarısına yeni bir baraj yapmak istiyoruz. Ak Parti’nin Belediye Başkan Adaylı Nuri Uzaktaş Beyin projeleri var. Nasip olursa onun projelerine destek vereceğiz. Biz ne gerekirse Isparta’ya yapacağız” diye konuştu.

"TÜRKİYE SİZLERİN OMUZUNDA YÜKSELİYOR"
Vergi Haftası ile olarak da Bakan Eroğlu, “Türkiye’de üç vasılı insan var. Birisi az tüketip çok üretenler. Türkiye bu insanların omuzlarında yükseliyor. Bunlar eli öpülesi insanlar. İşadamlarımız işte burada. Ekonominin üç temel ayağı var. İş, istihdam, ihracat. Bizler iş ve aş sağlayan sizlerin kıymetini biliyoruz. Hükümetimizde işadamlarının önünü açmak için çok sayıda bürokratik engelleri kaldırdı. Daha da kaldırılacak şeyler var. Bir de ürettiği tükettiği eşit olan Türkiye’ye katkısı olmayan guruplar var. Bir de asalak türü dediğimiz hiçbir şey üretmeyen ama tüketen gruplar var. Sizler üretiyorsunuz. Sizlere teşekkür borçluyuz. Türkiye için büyük hedeflerimizi sizlerle sağlayacağız. Bunu için siyasi istikrar gerekiyor. Siyasi istikrar olunca da ekonomik istikrar kendiliğinden geliyor” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.