1. HABERLER

  2. “Erzurum marka şehir olacak”
“Erzurum marka şehir olacak”

“Erzurum marka şehir olacak”

Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ak Parti Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Sekmen, basın mensuplarıyla bir araya gelerek projelerini tanıttı.

A+A-

Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Ak Parti Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Sekmen, basın mensuplarıyla bir araya gelerek projelerini tanıttı. 
Erzurum’un kısa zaman içerisinden marka şehir yapma planları içerisinde olan Ak Parti Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Sekmen, sabah kahvaltısında basın mensuplarıyla bir araya gelerek Erzurum’un kalkınması için hazırladığı projeleri anlattı.
Projelerini slayt eşliğinde anlatan Sekmen, bu seçim döneminin Erzurum'a hayırlı uğurlu olmasını temenni etti. Erzurum'la ilgili çok projelerinin olduğunu ifade eden Sekmen, “Erzurum'la ilgili projelerimizi üç aşamaya ayırdık bunlardan ilki belediye hizmetleri bu hizmetleri zaten yasa gereği yapmamız gereken hizmetler. İkincisi ise sosyal, kültürel ve sanatsal olarak ağırlık vererek şehrimizi ulusal ve uluslararası alanlarda tanıtmak ön plana çıkarmak olacak. Üçüncü olarak şehrimizin kalkınmasına yönelik destekleyeceğimiz danışmanlık hizmetleri ve vereceğimiz kalkınma projeleridir. Bu projelerin bir kısmını kamu bir kısmını ise özel sektörler tarafından gerçekleştirilecek projelerdir. Belediyecilik hizmetleri içerisinde Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan 5 binlik, 25 binlik ve 100 binlik plan çalışmaları devam edecek ve tamamlanacak. 100 binlik plan çalışmasını bölgesel bazda düşünüyoruz çevremizdeki vilayetleri içine alacak bu çalışma gerek Doğunun gerekse Erzurum’un cazibe merkezi olması için neler yapılabilir bunlar belirlenecek. Zaman zaman çevre illerle bir araya gelinip bu çalışma ve kalkınma hamlesine birlikte devam edilecektir. Şu anda binlik çalışma planları Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafında devam ettiriliyor. Arkasında yine belediyemizin başlattığı kentsel dönüşüme ağırlık verilecektir. Şehirlerde insanlar gibi doğar olgunlaşır ve yaşlanır, şehrimizin doğusu olmak üzere kentsel dönüşüme girecek yerlerde kentsel dönüşüme devam edilecektir. Yerlerine reklerasyon alanları sosyal donatıları başta olmak üzere yine insanlarımızın yaşantılarını sürdürebilecekleri konutlar olacak.” şeklinde konuştu.
YAZ VE KIŞ YEŞİL KALABİLEN AĞAÇLARLA ŞEHRİMİZİN YEŞİL KALMASI SAĞLANILACAK
Ak Parti Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Sekmen, “Yine başkanımız şehrimizin içme suyu barajını bitirmiş ancak şebekenin yenilenmesi lazım bununla birlikte kanalizasyon, yağmur suyu kanalını da dikkat edeceğiz ve bir daha kazılmamasına önem göstereceğiz. Bu çalışmaları yaparken yer altına alınmayan elektrik ve telefon hatlarını yer altına alacağız. Belediyemiz tarafından arıtma tesisimiz başlatılmış. Çevre sağlık ve çevre yeşilliğine önem verilecek ve arıtma tesisimiz hızla bitirilecek ve atık sular arıtma tesisimizde çeşitli şekilde değerlendirilecektir. Yaz ve kış yeşil kalabilen ağaçlarla şehrimizin yeşil kalması sağlanılacak.” diye konuştu.
ERZURUM’DA HAYVANAT BAHÇESİNİ TOPLUMUN HİZMETİNE SUNACAĞIZ.
Erzurum’da bir çok yeni projeleri icra edeceğini ifade eden Mehmet Sekmen, “Gençlere ve çocuklara eğitim verecek oyun oynayabilecekleri sosyal ve sanatsal olanlarda onları yardımcı olacak bilgi evleri projelerimiz arasındadır. Erzurum’da hayvanat bahçesini toplumun hizmetine sunacağız bir çok şehrimizde olmayan kuş cenneti bölgemizde var burası da elden geçirilecek ve toplumumuzun hizmetine sunulacaktır.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.