1. HABERLER

  2. Erzurum Şifa "A" sınıfındaki yerini korudu
Erzurum Şifa "A" sınıfındaki yerini korudu

Erzurum Şifa "A" sınıfındaki yerini korudu

Sağlık Bakanlığı, Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 2013 değerlendirme sonuçları açıklandı.

A+A-

Özel Erzurum Şifa Hastanesi, denetlenen bölümlerin standart 3050 toplam puanın yüzde 97’sini alarak sağlıkta ‘A’ kalite grubundaki yerini korudu. 
Sağlık Bakanlığı, Türkiye’de hizmet sunan kamu ve özel sektöre ait sağlık kuruluşlarını, ‘Sağlık Hizmeti Kalitesinin Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesine Dair Yönetmeliğin’ öngördüğü sağlık kurum ve kuruluşlarında kaliteli hizmet sunumunun sağlanması amacıyla, hasta güvenliği, çalışan güvenliği, hasta memnuniyeti ve çalışan memnuniyetini esas alan sağlık hizmet kalite standartları ile bu standartların uygulanmasına ilişkin usul ve esasları her yıl belli tarihlerde denetime tabi tutuyor.
2013 yılı sağlıkta kalite değerlendirmelerinde, Yönetim Hizmetleri, Acil Sağlık Hizmetleri, Ameliyathane Hizmetleri, Biyokimya Laboratuvar Hizmetleri, Klinik Hizmetleri, Diyaliz Hizmetleri, Zorunlu Standartlar bölümlerinde yapıldı. Sağlık Bakanlığı’nın görevlendirdiği üç denetçi tarafından gün boyu yapılan incelemeler not edilerek puanlama sonuçları daha sonra internet üzerinden açıklanıyor. Hastaneler aldıkları puanlara göre A, B, C, D ve E grubu olarak sınıflandırılıyor. Özel Erzurum Şifa Hastanesi, 18 Kasım 2013 tarihinde denetlenen bölümlerin standart 3050 toplam puanın yüzde 97’sini alarak sağlıkta ‘A’ kalite grubundaki yerini korudu.
Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından, 06.02.2014 tarihinde internet üzerinden Özel Erzurum Şifa Hastanesi’nin aldığı puanın yüzde 97 olarak ilan edilmesi üzerine bir açıklama yapan Özel Erzurum Şifa Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Sabahattin Dalga, “Sağlık Bakanlığı’nın sınıflandırma kriterleri kapsamında Türkiye çapındaki 500’ü aşkın özel hastane arasından nerdeyse yüzde yüze yakın bir puan alarak ‘A’ sınıfında yer almanın gurur verici olduğunu söyledi. Erzurum Şifa Hastanesi’nin bu başarısı ile bir kere daha sağlıkta kaliteli hizmet sunma farkını tescillediğini kaydeden Dalga, “Bu yüksek puanı almada emeği geçen başta Kalite Sorumlumuz Ayşe Ataman olmak üzere tüm çalışanlarımızı bu tablonun oluşmasında emeği geçen personelimize ve bize güvenen destek veren herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.