1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Erzurum tarım ve hayvancılık sektörünün dev buluşmasına hazırlanıyor
Erzurum tarım ve hayvancılık sektörünün dev buluşmasına hazırlanıyor

Erzurum tarım ve hayvancılık sektörünün dev buluşmasına hazırlanıyor

Erzurum Tarım ve Hayvancılık Fuarları için geri sayım başladı.

A+A-

TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. ve Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) işbirliği ile hazırlanan Erzurum Tarım, Tarımsal Mekanizasyon, Tarla Teknolojileri  ve Erzurum Hayvancılık, Hayvansal Üretim Teknolojileri, Süt Endüstrisi, Yem Endüstrisi  Fuarları T.C Tarım ve Orman Bakanlığı, Erzurum Valiliği, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası, Erzurum Ticaret Borsası, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Erzurum İl Koordinatörlüğü ve KOSGEB’in değerli destekleri ile Doğu Anadolu Bölgesi’nde kapılarını açmaya hazırlanıyor.

İki Fuar Tek Çatı Altında

Tüyap Erzurum - Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde 19-23 Eylül 2018 tarihleri arasında ilk kez düzenlenecek olan Erzurum Tarım ve Erzurum Hayvancılık Fuarları’nda Tarımsal Mekanizasyon ve İlgili Teknolojiler, Traktör ve Tarımsal Mekanizasyon Yan Sanayi, Su ve Sulama Teknolojileri, Gübreler, Tohum, Organik Tarım Ekipmanları, Hayvansal Üretim Teknolojileri, Süt Endüstrisi, Hayvan Sağlığı ve Veterinerlik Hizmetleri ve  ilgili ürünler tek çatı altında sergilenecek.

Sektörün Bölgedeki Büyük Buluşması

360.000 hektar işlemeli tarım arazisi, 1,6 milyon hektar mera alanı, 700 bin Büyükbaş, 750 bin civarında Küçükbaş hayvan varlığı ile önemli bir potansiyele sahip olan Erzurum’da gerçekleşecek fuarlar, bölge ekonomisi açısından önem taşımakta. Erzurum Tarım ve Erzurum Hayvancılık 2018 Fuarları kapsamında Tüyap Yurtdışı Bölge ofislerinin çalışmaları sonucu gerçekleştirilen pazarlama faaliyetleri ile Azerbaycan, Gürcistan, İran’dan düzenlenecek alım heyetleri ile Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Güney Doğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinden fuara gelecek olan heyetlere ev sahipliği yapılması planlanmakta.

Erzurum Tarım, Tarımsal Mekanizasyon, Tarla Teknolojileri  ve Erzurum Hayvancılık, Hayvansal Üretim Teknolojileri, Süt Endüstrisi, Yem Endüstrisi  Fuarları  19-22 Eylül 2018 tarihleri arasında 09.30 - 19:00 saatlerinde,  23 Eylül günü ise saat 17.00’a kadar ziyarete açık olacak.

Fuarlarla ilgili  ayrıntılı bilgi edinmek için www.erzurumtarimvehayvancilikfuari.com adresini ziyaret etmek yeterli olacak.

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.