1. HABERLER

  2. Etkileyici bir gülüşün yeni formülü
Etkileyici bir gülüşün yeni formülü

Etkileyici bir gülüşün yeni formülü

Diş Hekimi Cansın Özgür, kusursuz bir gülüşün herkesin hayali olduğunu ifade ederek etkileyici bir gülüşe sahip olunması ile ilgili bilgiler verdi.

A+A-

Diş Hekimi Cansın Özgür, gülüşüne güvenen bir kişinin iş, sosyal ve günlük yaşamında diğer kişilere oranla çok daha başarılı ve mutlu olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

“Güzel bir gülüşün en önemli segmentini dişler oluşturmaktadır. Bu bilinen bir gerçektir. Fakat güzel gülüşü sağlayacak olan güzel dişler, yüz ile bir uyum içerisinde olmalıdır. Sadece kendi içinde güzel olan dişler gülüş için iyi bir rol oynamamaktadır. Bu sebeple, estetik ihtiyaçlarla kliniğimize başvuran hastaların, detaylı yüz analizlerini yapmamız gerekmektedir. Hangi diş şeklinin hastanın yüzüyle tam uyuma sahip olacağını, ne boyutla yapılacağını, ne renkte yapılmasının hastanın gülüşünü ve dolayısıyla, imajını nasıl değiştireceğini önceden görmemiz gerekmektedir. Eğer bunları planlamadan işe başlayacak olursak, yolda sıkıntılarla ve planlanmayan sıkıntılarla karşılaşmamız kaçınılmaz olacaktır. Dolayısıyla yüz analizini doğru yapmamız bizim için çok büyük bir önem arz etmektedir.

Digital Smile Design (DSD) prosedürü ile birlikte estetik diş hekimliği, boyut değiştirmiştir. DSD ile birlikte hastadan alınan fotoğrafları, videoları hekim net olarak değerlendirebilmekte ve planlarını sıfıra yakın hata oranları ile bilgisayar yardımı ile dijital ortamda tamamlayabilmektedir…

Bu planlamaları hastalarına hastanın kendi fotoğrafları ve videoları üzerinde gösterebilmektedir. Hasta prosedüre başlamadan, sonucunu görebildiği bir işlemi kabul edip etmeyeceğine karar verebilmektedir. Bu hem hasta hem de hekim için çok öngörülebilir bir prosedür yaratmaktadır. Hasta için olan farklı diş hekimliği deneyimi ise paha biçilmez olmaktadır. Kendisini hiç görmediği kadar dikkatli inceleme şansı bulabilmektedir. Bu da gülüşüne ve dişlerine çok farklı bir gözle bakmasını sağlamaktadır. Yapılacak olan işlemin onun için gerekli mi,gereksiz mi olacağına o anda karar verebilmektedir. Minimum dokunuşlarla gülüşte ve imajda neyin değişeceğini tespit edebilmektedir. Bu eskiden söz konusu olabilen bir şey değildi. Ayrıca estetiğin en önemli aşaması ise bu bütün planlamayı ağız içerisine aktaran sanatkarların, yani seramistlerin, hastayı yanlarında bile göremeyeceği kadar yakından ve net görebilmektedir. Diş hekimin yaptığı ve hastanın kabul ettiği planları seramistte dijital ortamda görebilmektedir… Bu plana, diş hekimi ve hasta kadar net katılım gösterebilmektedir. Dolayısıyla hasta ve seramist arasında da insani bir bağ oluşmaktadır. Seramist de bir sanatkar olarak videolarını ve fotoğraflarını gördüğü hastaya hangi diş yapısının daha güzel olacağını, sanatını nasıl icra edebileceğini daha net olarak görebilmektedir. Digital Smile Design, Diş Hekimliğinde yepyeni ufuklar açmıştır ve her geçen gün daha çok alanda diş hekimliğine hizmet etmektedir…Nelerin değişeceğini ve bu değişimin sizi ne kadar değiştireceğini neden değişmeden görmeyesiniz?”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.