1. HABERLER

  2. Fethullah Gülen neden susuyor?
Fethullah Gülen neden susuyor?

Fethullah Gülen neden susuyor?

Gülen'in en yakınlarındaki isimlerden Osman Şimşek Gülen'in neden konuşmadığını açıkladı.

A+A-

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının ardından yaptığı beddua ile çok konuşulan Fethullah Gülen neden susuyor? 

Gülen'in Herkul.org sitesinden sohbetlerini paylaşan İlahiyatçı Osman Şimşek'e göre Gülen yanlış anlaşılmamak için susma kararı aldı.

"O kadar ağır o kadar hakaretvari ifadeler kullanılıyor ki ve bunlar bir defa kullanılmıyor. Adeta cevap yetiştirmek mümkün değil. Hergün bir tane hergün bir kaç tane, hatta böyle ortaya sürülüyor bir sürü iddia bir sürü iftira. Onlara cevap verebilmek için aynı seviyesizliğe düşmek lazım. Hocaefendi'nin edebi nezaketi üslubu buna manidir o seviyesizlik yakınından bile geçemez Hocaefendi'nin. Hükümet çevresi ve havuz medyası maalesef gerçeklerin peşinde değil hakikatleri aramıyor. Şu anda onlara gürültü lazım. Maalesef yapılan kanunsuzlukları yolsuzlukları haramilikleri gürültü ile muhayyel o camia düşmanı ile boğmak istiyorlar."

"YANLIŞ ANLAŞILMAMAK İÇİN EN GÜZELİ SÜKUT"

Osman Şimşek, Gülen'in suskunluğu ile ilgili çok önemli bir noktaya dikkat çekerek, "Hocaefendi hiç bir zaman milleti genel olarak ve Ak Parti içinde de Ak Parti'ye gönül veren insanları genel olarak 'bunlar suçludur bunlar günahkardır' şeklinde hedefe koyacak bir insan değil. Görebildiğim kadarı ile şunu düşünüyor. Belki hatalı insanlar varsa bunlar yüzde 5'tir yüzde 10'dur. Bir şey söylediğimiz zaman o yüzde 80'de, yüzde 90'da üzerine alınacaktır. Yanlış anlaşılmalar sebebiyet verecektir. O zaman en güzeli sükut..." ifadelerini kullandı..

"İLAHİYATÇILARIN SESSİZ KALMASININ YAKIŞMADI"

Şimşek, Başbakan'ın Diyanet'in toplantısında Fethullah Gülen'e ''Yalancı peygamber, içi boş alim müsveddesi'' diye sarf ettiği çirkin ithamlarına karşı ilahiyatçıların sessiz kalmasının yakışmadığını söyleyip şunları ifade etti:

"Orada Hocaefendi'yi yıllardan beri tanıyan insanlar vardı. Aynı sofraya oturmuş belki 100 tane insan vardı. Hatta Hocaefendi'nin rahleyi tedrisinde bulunmuş insanlar vardı. Bu insanların kalkıp hiç olmazsa bir dakika başbakanım evet yani yanlış olan bazı şeyleri görmüş olabilirsiniz yanlış diyebilirsiniz ama sahte peygamber deyince o başka yerlere gidiyor. Orada itikad meselesi işin içine giriyor demeleri lazımdı. Mesela Hocaefendi düşündü mü bilemem Hocaefendi ne zaman kendisine bir fetva sorulsa Hayrettin Karaman hocamıza yönlendirirdi değer verirdi. Hayrettin Karaman hocanın orada kalkıp da iki kelime etmemesi zannediyorum bütün yüreklerde ona karşı ''Olmaz Hocam!'' dedirtmiştir. Yine Ali Bardakoğlu hocamız, Mehmet Görmez hocamız bunların orada hiç olmazsa orada olmadı diyelim. Onun da mazereti olduğunu düşünmüyorum. En azından sonra olmadı yakışmadı demeleri lazımdı. Neden cevap veremediler. "

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.