1. HABERLER

  2. Hüseyin Çelik: Biraz bekleyelim hepsi ortaya çıkacak
Hüseyin Çelik: Biraz bekleyelim hepsi ortaya çıkacak

Hüseyin Çelik: Biraz bekleyelim hepsi ortaya çıkacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, 'Türkçemiz’de güzel bir atasözü var. ‘Atın ölümü itin bayramıdır.’ At ölecek ki it bayram etsin' dedi.

A+A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yoğun bakıma kaldırıldığı iddialarıyla ilgili birinin hastalığı üzerinden spekülasyon yapmanın çok büyük bir ayıp olduğunu belirterek, “Sağlığı da yerinde çok şükür. Bu arada şunu da ilave ettim. Türkçemiz güzel bir atasözü var. ‘Atın ölümü itin bayramıdır.’ At ölecek ki it bayram etsin” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Çelik, Ankara Genç İşadamları Derneği Başkanı Fatma Semiz ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyelerini Genel Merkez binasında kabul etti. Semiz’i yeni görevinden dolayı kutlayan Çelik, Semiz ve beraberindeki üyelerini AK Parti Genel Merkezi’nde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün sabah saatlerinde yoğun bakıma kaldırıldığı yönündeki iddiaları da sert bir dille eleştiren Çelik, Başbakan Erdoğan için son günlerde hasta olduğu ile ilgili spekülasyonlar yapıldığını belirterek, birinin hastalığı üzerinden spekülasyon yapmanın çok büyük bir ayıp olduğunu söyledi. Türkiye’de bazı insanların kendi saadetini başkasının felaketinde aradığını ifade eden Çelik, “Bir ara hatırlarsanız sayın Başbakan yine birkaç günlüğüne tatile gitmişti. O zaman sordular bana. Dediler ki, ‘Sayın Başbakan hasta mıdır? Kimi diyor komadadır, kimi diyor yoğun bakımdadır. Çalışamayacak durumda onun için gizleniyor.’ Bende dedim ki ben daha birkaç saat önce sayın Başbakanla bir telefon görüşmesi yaptık. Sağlığı da yerinde çok şükür. Bu arada şunu da ilave ettim. Türkçemiz güzel bir atasözü var. ‘Atın ölümü itin bayramıdır.’ At ölecek ki it bayram etsin” dedi.

“BAŞBAKAN ERDOĞAN’DA KAS SPAZMI GİBİ BİR ŞEY VAR”

Israrla Başbakan Erdoğan’ın sağlığı üzerinden birilerinin spekülasyon yapmaya çalıştığına dikkat çeken Çelik, konuşmasına şöyle devam etti:

“Ayıp değil mi ya bu. Sayın Başkanla dün saat 10’da görüştüm. Sırtında bir şey varmış, hatta ben sordum inşallah bel fıtığı değildir diye. Bir kas spazmı gibi bir şey var. İşte dün terapi ile bugün programlarına yine gitti. Sabah erkenden itibaren gazeteciler beni aramaya başladılar. ‘Efendim sayın Başbakan yoğun bakıma alınmış, programlarını iptal etmiş.’ Nereden çıkardınız siz bunu. Türkiye’de en çok satan gazete dedikodu gazetesidir ve insanlar maalesef buna itibar ediyor. Yani sizde bu arada ‘kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla’ size de söyleyeyim. Mesaj size aslında.”


"HEPSİ ORTAYA ÇIKACAK"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, dinleme olaylarının çok büyük bir ahlaksızlık olduğunu belirterek, “Bunlar birilerine karşı şantaj malzemesi olarak kullanılmış mıdır, başka amaç için kullanılmış mıdır, bunlar hepsi ortaya çıkacak. Biraz bekleyip görelim” dedi.

AK Parti Genel Merkezi’nde Ankara Genç İşadamları Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul eden Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı. Bir gazetecinin, “7 bin kişinin yasa dışı yollarla dinleme olaylarının ardından aynı gün Başbakan Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının yayınlamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusu üzerine Çelik, dinleme olaylarının dünyanın her yerinde bütün demokratik ülkelerinde başvurulan bir yöntem olduğunu belirterek, “Hani biz koruyucu hekimlik diyoruz ya bir insan hasta olmadan önce onun hastalığa yakalanmamasını sağlamak ne ise emniyetin istihbarat birimleri de aslında bir çeşit koruyucu güvenlik birimleridir. Diyelim ki bir patlama olmadan önce onu etkisiz hale getirmek. Bir terör hadisesi meydana gelmeden o terör hadisesine mani olmak. Diyelim ki bir uyuşturucu trafiği var, uyuşturucu kaçakçılığı var o gerçekleşmeden, yerine ulaşmadan bunu engelleyebilmek. Bu insan kaçakçılığı olabilir, bu uyuşturucu kaçakçılığı olabilir, bu fuhuş ticareti olabilir, bu terör olabilir. Olabilir, olabilir veya Türkiye’ye yönelik ajanlık faaliyetleri olabilir. Eğer siz şüpheli insanları mahkeme kararıyla meşruiyet içerisinde dinlemezseniz, buralarda etkili bir şekilde sonuç alamazsınız. Dolayısıyla dinleme eğer hukuk zemininde yapılırsa, mahkeme kararıyla yapılırsa ben kılıfına uydurulmuş dinlemelerden söz etmiyorum. Mesela hayali bir örgüt oluşturacaksınız, o hayali örgütün mensuplarını işte şu örgüt bu örgüt üyesi diye liste yapıp hakimin önüne götürdüğünüz zaman hakim onu teker teker bunlar kimdir diye inceleyemez. Kitabına uydurulmuş dinlemelerden söz etmiyorum. Gerçekten hakim kararıyla gerekli görülerek bazı insanlar dediğim çerçevede dinlenebilir. Ama bunun dışında günlük işini yapan iş adamını, efendim siyaset adamını, diyelim ki medya mensuplarını, çoluk çocuklarıyla olan görüşmelerine varıncaya kadar özel hayatın dokunulmazlığı ve özel hayatın gizliliği prensibini ayaklar altına alırcasına her türlü hukuku, her türlü ahlaki prensibi ayaklar altına alırcasına dinleme yapmayı yeryüzünde kimseye izah edemezsiniz” dedi.

“ÇOK BÜYÜK AHLAKSIZLIKTIR”

Dinleme olaylarının çok büyük bir ahlaksızlık olduğunu ifade eden Çelik, konuşmasına şöyle devam etti:

“İnsanları bu şekilde tarassut altına almak, yani big brother mantığıyla insanların her anını izlemek hayatı bir kere çekilmez hala getirir. Dolayısıyla Türkiye eminim ki bu safralardan da kurtulacaktır. Zaten bu yapılan açıklamaları hepiniz izliyorsunuz. Bu gerçekten 7 bin kişi mi dinlenmiş, yoksa savcılıktan açıklama yapıldı ilk etapta 2 bin kişi dinlenmiş sonra onların dinlenmesi esnasında ağa takılanlar var. Yani kişinin kendisi dinlenmiyor da Ahmet dinlenmiş Mehmet’le konuşurken, Mehmet de dinlenmiş durumda. Bütün bunlarla ilgili şuan inceleme, soruşturma yapılıyor. Bunların kimdir, hangi maksatla dinlemiştir. Bu dinlemelerden sonra bunlar birilerine karşı şantaj malzemesi olarak kullanılmış mıdır? Başka amaç için kullanılmış mıdır, bunlar hepsi ortaya çıkacak. Biraz bekleyip görelim. Bunun failleri kimdir? Bunu yapanlar kimlerdir? Kimin emri ve talimatıyla bunu yapmıştır? Temenni ediyorum ki bunların hepsi ortaya çıkacaktır.”

Yapılan konuşmaların ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik ve Ankara Genç İşadamları Derneği Başkanı Fatma ve Semiz ile yönetim kurulu üyeleri hatıra fotoğrafı çektirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.