1. HABERLER

  2. İzmir'de aday yapılmayan CHP'li başkanlardan deklarasyon
İzmir'de aday yapılmayan CHP'li başkanlardan deklarasyon

İzmir'de aday yapılmayan CHP'li başkanlardan deklarasyon

İzmir'de aday yapılmayan CHP'li başkanlardan deklarasyon "Neden aday yapılmadık bunu bize açıklayın"

A+A-

CHP'nin, İzmir'de görevde olan birçok belediye başkanını tekrar aday göstermemesine tepki devam ederken, Karşıyaka dışında 10 belediye başkanı İzmir ve Türkiye kamuoyuna yönelik ortak bir deklarasyon yayınladı. Başkanlar, önemli görevler başardıklarını ifade ederek, "Aday belirleme sürecinde; hangi başarısızlığımızdan, hangi yanlışımız ya da kim ve kimlerin karşı çıkışından dolayı aday gösterilmedik. Sevenlerimize, halkımıza ve bu fedakarca görevi yaparken bizi yalnız bırakmayan, çoğu zaman ihmal ettiğimiz ailelerimize bir açıklama yapmak Sayın Genel Başkanımızın, Beşli komisyonun, MYK ve Parti Meclisinin görevidir ve bu açıklamayı istemek de bizim hakkımızdır" dediler. 
Sözkonusu deklarasyonda şu ifadelere yer verildi: "Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nin 2012’de başlayan açıklamalarında belediye başkan adayları ve belediye başkanlarının objektif değerlendirmeler yapılarak belirleneceği, hiçbir ikili ve kafakol ilişkisinin belediye başkanı değerlendirmesinde etkili olmayacağı belirtilmişti. Bu değerlendirmelerde belediyelerin bütçe, performans, başarı, hizmet memnuniyeti gibi kriterler ve yine belediye başkanlarının görevde bulundukları ilçe halkı tarafından beğenilme, desteklenme, başarılı bulunma gibi kamuoyu araştırma kriterlerine göre değerlendirileceği ifade edilmişti."
Başkanlar, deklarasyonda "Cumhuriyet Halk Partili ve demokrat seçmenlerin oylarıyla seçildiklerini belirterek şu ifadelere yer verdi: "Yaptığımız başarılı çalışmalarla, halkımızın güven ve desteğini kazandık. Bu çalışmalarımız kamuoyunda takdir ve beğeniyle karşılandı. Biz, partimizin oylarını artırdık. Bunları yaparken hem parti içi muhalefetle, hem de iktidarın haksız baskı ve sorgulamalarıyla karşılaştık. Her şeye rağmen yılmadık. Yaptığımız çalışmalar partimiz tarafından beğenildi ve bu çalışmaların tanıtımı amacıyla Genel Merkez öncülüğünde Sosyal Demokrat Belediyeler - Kentine Güvenen Kentler Buluşması -Fuarı düzenlendi. Ulusal basında, çeşitli radyo ve televizyon kanallarında, yerel basında ve kentimizde başarılı belediyeciliğin örneği olarak gösterildik. Uğradığımız haksız saldırı ve eleştirilere göğüs gererken bir taraftan da Genel Merkez, bağımsız kamuoyu araştırma şirketleri, iktidar partisi ile tarafımızca ayrı ayrı yaptırılan tüm anketlerde açık ara önde çıktık. Belediye hizmetlerimiz de halkımız tarafından beğenildi ve onaylandı. Objektif kriterlere göre değerlendirme yapılacağının söylenmesine olan inancımızla şimdi soruyoruz! Kamuoyunda bizleri başarısız gösteren, ailelerimizi, sevenlerimizi ve onurumuzu küçük düşüren aday belirleme sürecinde; hangi başarısızlığımızdan, hangi yanlışımızdan ya da kim ve kimlerin karşı çıkışından dolayı aday gösterilmedik. Sevenlerimize, halkımıza ve bu fedakarca görevi yaparken bizi yalnız bırakmayan, çoğu zaman ihmal ettiğimiz ailelerimize bir açıklama yapmak Sayın Genel Başkanımızın, Beşli komisyonun, MYK ve Parti Meclisinin görevidir ve bu açıklamayı istemek de bizim hakkımızdır. Saygılarımızla."
Deklarasyonda isimleri yar alan başkanlar: Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, Dikili Belediye Başkanı Yusuf Altıparmak- Dikili eski Belediye Başkanı Osman Özgüven, Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, Karaburun Belediye Başkanı Serdar Yasa, Kınık Belediye Başkanı Süleyman Kaya, Kiraz Belediye Başkanı İsmet Korkmaz, Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan ve Menderes Belediye Başkanı Ergun Özgün.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.