1. HABERLER

  2. Kamil Aydın: Erzurum’da trafik, üniversite, su her şey sorun
Kamil Aydın: Erzurum’da trafik, üniversite, su her şey sorun

Kamil Aydın: Erzurum’da trafik, üniversite, su her şey sorun

Kamil Aydın; “Erzurum’un vizyonu küçümsenmeyecek bir vizyon. Alt geçit yapılması gereken yere üst geçit, üst geçit yapılması gereken yere alt geçit yapıldı”

A+A-

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kamil Aydın, kentin vizyonunun küçümsenmeyecek kadar büyük olduğunu ifade ederek, “Palandökenin hali perişan. Alt geçit yapılması gereken yere üst geçit, üst geçit yapılması gereken yere alt geçit yapıldı.” dedi. 
MHP İl Teşkilatınca basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Oktay Öztürk, Erzurum MHP İl Başkanı Zekai Kaya, Erzurum MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Kamil Aydın ve MHP ilçe belediye başkan adayları katıldı.
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kamil Aydın, yaptığı açıklamada, “TÜİK’in 2013 nüfus sayımı sonuçları açıklandı. Ülke nüfusumuz artıyor. Fakat sanayi bölgelerine göç daha fazla oluyor. Bunun nedeni istihdam ve kalkınmanın fazla olmasıdır. Nüfus ile ticaret arasında müthiş bir bağlantı vardır. Bundan dolayı Erzurum’daki göçün nedeni istihdamdır. Biz Erzurum’daki ticareti değerlendiremedik. Hepimiz bir araya gelerek iş birliği yapamadık. Bundan dolayı ekmeğini alan başka bir memlekete göç etti” dedi.
“Erzurum’un vizyonu küçümsenmeyecek bir vizyondur” diyen Aydın, “Biz hem yanlış yönetiliyor hem de mağduriyet yaşıyoruz. Erzurum’da trafik, üniversite, su her şey sorun. Coğrafyası kıt olan şehirlerin trafiğindeki sorunlara son bulunmuşta Erzurum’da neden son bulunamıyor. Erzurum’da alt geçit yapılması gereken yere üst geçit, üst geçit yapılması gereken yere alt geçit yapılmış. Erzurum böyle bir ucube şehir oldu. Bu gibi sorunlar Erzurum’un vizyonunu yok saymayla oldu. Bununla birlikte Erzurum’da dağ perişan. Seçim yerlerine gittiğim zaman çay evinde soruyorum dağda kayak yapıyormusunuz? Yok. Üniversite öğrencilerine soruyorum yok. Dağa sadece ülke dışından geliyorlar. Erzurum halkının dağa çıkmama nedenleri de dağda ulaşımın olmaması ve fazla miktarda para alınmasıdır.” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.