1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Kredide aslan payı Erzurum’a
Kredide aslan payı Erzurum’a

Kredide aslan payı Erzurum’a

TESKOMB 12. Bölge Birliği Başkanı Mürsel Karataş, rakamlarla 2018 yılını değerlendirdi. Bölgede 16 bin esnafa 550 Milyonluk kredi kullandırdıklarını ifade eden Karataş, 208 yılında Erzurum esnafına 76 milyon kredi kullandırdıklarını söyledi.

A+A-

Erzurum esnafı 2018 yılında kredi kullanımı bakımından karlı bir yılı geride bıraktı.

Bölgede  2018 yılında faal alan 41 kooperatiften 16 bin üyeye 550 milyonluk kredi kullandırdıklarının altını çizen TESKOMB 12.  Bölge Birliği ve Erzurum Esnaf  ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mürsel Karataş, Erzurum’da da kendi kooperatiflerine kayıtlı bin 300 üyeye 2018 yılında 76 milyonluk bir kredi kullandırdıklarını söyledi.

Karataş, “Bölgemizde 2018 yılında kapalı olan kooperatiflerimizden 8’ini faal çalışır duruma getirdik. Şimdi kapalı olan diğer 7 kooperatif için açma çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. 2018 yılında kredi kullanma konusunda yine aslan payı Erzurum’un oldu. Bölgede en fazla kredi kullanan kooperatif olduk” dedi.

2018’de Kredi faizlerinde değişiklik olmadı

Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mürsel Karataş,  2018 yılı içerisinde kredi faizlerinde bir değişikliğin yaşanmadığını belirterek, bir yıllık dönem kredilerde yüzde 4 ve bir yıldan  uzun vadeli kredilerde de yüzde 5’lik kredi faizi uygulamasının devam ettiğini belirtti. Karataş, “Bankalar yüzde 35-40 oranında faizli  kredi verirken, biz üyelerimize Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve TESKOMB Genel Başkanımız Abdulkadir Akgül’ün destekleriyle Bölgede bize bağlı 8 ildeki  üyelerimize yüzde 4, yüzde 5 faizli kredi kullandırdık” dedi.

Hedef kredi kullanımını yüzde yüz artırmak

TESKOMB  12. Bölge Birliği Başkanı  Mürsel Karataş, 2019 yılında Bölge esnafına 1 Milyar TL’nin gibi bir kredi kullandırmayı planladıklarını belirterek, Erzurum’da da Bin 300 üyeye 100 milyonluk bir kredi kullandırmayı hedefledikleri ifade etti.

Esnaf borcuna sadık

TESKOMB 12. Bölge Birliği Başkanı Mürsel Karataş, esnafın borcuna sadık olduğunu ve geri dönüşlerde sıkıntı çekmediklerini belirterek, “Esnafımız borcuna sadık. Bizde onlara en iyi krediyi kullandırmak için seferber olmuş durumdayız. Özellikle kredi faizlerinin yüzde 4, yüzde 5 oranında tutulmasında büyük desteği ve katkısı bulunan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, TESKOMB Genel Başkanımız Abdulkadir Akgül ve tüm devlet büyüklerimize teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Halk bankası ile çalışmaya devam ettiklerinin altını çizen Karataş,  “Halk bankası ile  her zaman iyi ilişkiler içerisindeyiz, Bölge Koordinatörü Hanifi Özünal ve tüm şube müdürlerine esnafımıza olan ilgi ve alakalarından ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.