1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. “Mesele aday olmakta değil adam olmaktadır”
“Mesele aday olmakta değil adam olmaktadır”

“Mesele aday olmakta değil adam olmaktadır”

Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum İl Başkanı Naim Karataş, Cumhur ittifakının bazı kesimleri rahatsız ettiğini söyledi. Karataş, “Mesele aday olmakta değil adam olmaktadır” dedi.

A+A-

MHP Erzurum İl Başkanı Naim Karataş, bazı kesimlerin, rahatsız oldukları Cumhur İttifakını bozmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Mahalli İdareler seçimlerine az bir süre kala, partileri aleyhindeki propaganda furyasının hızlanarak devam ettiğini belirten Karataş, “15 Temmuz’dan sonra doğal olarak ortaya çıkan Cumhur İttifakı bazı kesimleri oldukça rahatsız etmiş olacak ki, gerek Cumhur İttifakına gerekse partimize darbe vurmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Beyhude çabalarının boşuna olduğunun farkında olmayan zavallılar, Genel Başkanımız Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin Cumhur İttifakına karşı duyduğu hassasiyetin, milletine karşı duyduğu sadakat ve sevgiyle alakalı olduğunu görememektedirler. Türk Milletinin sigortası olan partimiz sonu nereye varırsa varsın değerlerinden asla taviz vermeyecektir. Şahsi menfaatleri bir kenara bırakıp devleti ve milleti için çalışmaya devam edecektir” dedi.

Partimizin yıpratılmasına müsaade etmeyeceğiz

Cumhur İttifakı kapsamında Erzurum’da MHP olarak aday göstermeme kararı alındığını ve buna bağlı kaldıklarını kaydeden Karataş, “Bizim gösterdiğimiz tavır bir bozkurt edasıyla ülkücü tavrıdır. Çıkarcı, riyakar ve yalancı olmayan bir siyasi tavırdır. Tabi bu tavrı herkesin göstermesini bekleyemeyiz. Ancak bu kişilerin partimizi de yıpratmasına asla müsaade etmeyiz. Son günlerde partimizi bölmek maksadıyla kurulan bir partiden aday olan bazı kişilerin, ülkücülüğe sığındıklarını görmek kadar hayret uyandırıcı bir durumla pek zor karşılaşırız. Hele hele daha düne kadar aday olmak için partimizde el pençe divan durup, el etek öpenlerin, her türlü riya ve yalakalığı sergileyip, ben asla gitmem diyenlerin bugün başka yerlerde saf tuttuklarını görmekteyiz. Bu davranışlarıyla kişiliklerini ortaya sergileyenlerin bu zavallıların birçoğu ile partimiz yollarını uzun zaman önce ayırmıştır. Dönme dolap misali parti parti dolaşan Türklük gurur ve şuurunu benimsemeyip, İslam ahlak ve faziletiyle bütünleştirmemiş olan bu kişilerle partimizin hiçbir bağı kalmamıştır. Bizim için mesele aday olmakta değil adam olmaktadır. Adamlığı adaylığa tercih edenlerle de hiçbir ortak paydamız bulunmamaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi bir fikir ve ideoloji partisidir. Dolayısıyla bizde partili kavramı yerine “Dava Adamlığı” kavramı hakimdir. Onun içindir ki, davaya yapılan bilinçli yanlış, bizim için ihanetle eş değerdedir. Ne yaparlarsa yapsınlar Cumhur İttifakına olan bağlılığımız sonuna kadar devam edecektir. Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben diyen Genel Başkanımızın sözü sözümüz yolu yolumuzdur” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.