1. HABERLER

  2. MHP Palandöken Belediye Başkan Adayı Kazanç: ''Kendi kaynağımızı kendimiz oluşturacağız''
MHP Palandöken Belediye Başkan Adayı Kazanç: ''Kendi kaynağımızı kendimiz oluşturacağız''

MHP Palandöken Belediye Başkan Adayı Kazanç: ''Kendi kaynağımızı kendimiz oluşturacağız''

MHP Palandöken Belediye Başkan Adayı Ahmet Kazanç, “Palandöken Belediyesi’ni içinde bulunduğu borç batağından kurtaracağız” dedi.

A+A-

MHP Palandöken Belediye Başkan Adayı Ahmet Kazanç, “Palandöken Belediyesi’ni içinde bulunduğu borç batağından kurtaracağız” dedi. 

Ahmet Kazanç, belediye başkanlığına aday olduğu Palandöken ilçesinde seçim çalışmalarını sürdürüyor. Palandöken Belediyesi’nin 150 milyon lirayı borcunun, belediyenin hareket kabiliyetini büyük ölçüde kısıtladığını dile getiren Ahmet Kazanç, “30 Mart’tan sonra Allah’ın izniyle göreve gelir gelmez ilk adımımız, belediyeyi içinde bulunduğu borç batağından kurtarmak olacak” diye konuştu. Belediyeler için mali kaynağın çok önemli olduğuna dikkati çeken Kazanç, borçlu bir belediyenin hizmet üretmesinin neredeyse olanaksız olacağını belirterek, “Palandöken Belediyesi’nin bankalara, maliyeye ve SGK gibi kurumlara olan toplam borcu 150 milyon liranın üzerinde. Böyle bir borç yükü altında belediyenin hizmet üretmesi mümkün değildir. Kaldı ki, belediyenin ilçenin ihtiyaçları doğrultusunda bugüne kadar ürettiği bir hizmette bulunmamaktadır” şeklinde konuştu.

KENDİ KAYNAĞIMIZI KENDİMİZ OLUŞTURACAĞIZ

Palandöken Belediye Başkan Adayı Ahmet Kazanç, kendisine en çok yöneltilen sorunun; “Bu kadar borcu olan bir belediyede nasıl hizmet üreteceksiniz?” şeklinde olduğunu vurgulayan Kazanç, “Türkiye’de birçok belediye, hibe krediler başta olmak üzere Avrupa Birliği destekli finans kaynaklarından da istifade ediyor. Buna ilaveten özel sektöre sağlanan imkanlar doğrultusunda üretilen hizmet ve yatırımlar da var. Ama bugüne kadar Palandöken Belediyesi’nde bu yollar hiç zorlanmamış. Hazır kaynaklar tüketildiği gibi, arkada milyonlarca lira borç meydana getirilmiştir. İşte biz bu gidişatı tamamen değiştireceğiz. Hizmet üretmek için ihtiyaç duyduğumuz kaynağı kendimiz oluşturacağız. Bunun için her türlü finansal destek imkanını kullanacak, AB fonları ve kalkınma ajansları üzerinden ihtiyaç duyduğumuz fonu kendimiz oluşturacağız. Kaynakların verimli kullanımı ile de, belediyeyi hem borçlarından arındıracak, hem de hizmet üreteceğiz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.