1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. MNG’ye Rekor Ziyaretçi
MNG’ye Rekor Ziyaretçi

MNG’ye Rekor Ziyaretçi

Açıldığı günden bu yana 45 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırladıklarını belirten MNG Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Aydoğan Süer, Erzurum ile çevre il ve ülkelerden alışveriş merkezini tercih eden konuklarına teşekkür etti.

A+A-

MNG Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Aydoğan Süer,  büyük ilgi gören açılış gününden bu yana 45 milyon ziyaretçiyi aşan MNG’nin ikinci yılında da 24 milyon ziyaretçiyi ağırladığını söyledi. Aydoğan, Doğu Anadolu Alışveriş Festivali (DAF) ve Garaj Günleri sayesinde en fazla ziyaret edilen merkezler içinde üst sıralara yükseldiklerini ifade ederek tüm misafirlerine teşekkür etti.

 Ciroda Türkiye birincisi

MNG Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Aydoğan Süer, sona eren kampanyada ev kazanan şanslı müşteriye tapusunu takdim etti. Süer, “Yaptığımız konut kampanyasında Türkiye’de nüfusa oranla katılım ve ciro rakamı bazında 1. sıradayız. Türkiye genelinde baktığımızda ise 4. sıraya yükseldik. Ev hediye etmenin yanı sıra buzdolabı, I Phone, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi ve fırın gibi herkesin sahip olmak isteyeceği armağanlar da sunan kampanyada,  Van ve Ağrı gibi farklı şehirlerden gelen şanslı müşterilerin de yer alması Erzurum MNG’nin şehirdeki ticari yaşamı canlandırdığının ve bölgesel AVM olma hedefini gerçekleştirdiğinin bir kanıtı” dedi.

Amacımız marka şehir Erzurum

Alışveriş turizmini canlandıracak projeler üreterek tüketicinin ilgisini çeken bu yaklaşımlarını 2020 yılında da sürdüreceklerini ifade eden Süer şöyle konuştu:

Biz Erzurum MNG olarak şehrin hatta bölgenin alışveriş turizmi konusunda çevre ülkelere uzanan geniş bir yelpazede tanıtılması adına güçlü etkinlikler ile Erzurum’u kış aylarında da son derece cazip bir ‘Marka şehir’ haline getirmeyi hedefliyoruz. Erzurum’da festival yaparak bir anlamda Türk markalarının İran, Azerbaycan gibi ülkelerde tanınmaları, evlere girmeleri için bir köprü oluşturduk. Buna ek olarak yaptığımız aktiviteler, Erzurum’un turizm alanında tanınırlığı açısından da destekleyici oldu.Büyük organizasyonlar yaptıkça hem Doğu Anadolu’nun istek ve beğenilerini tanıma şansımız oluyor hem de yurt dışından gelen konuklarımızın farklı etkinliklere ve ürünlere olan ilgisini ölçebiliyoruz. Elbette insanların beğenileri, kişinin kendi ekonomik durumu ve kültürel yapısına göre değişiyor ama coğrafyaya özgü kimi benzerlikler bulmak da mümkün. Genel konuşmak gerekirse, artık sadece bir alışveriş merkezi sunmanın ötesine geçebilmek gerekiyor. Birer tüketici olarak bizlerin artık sıradan bir alışveriş deneyiminin ötesinde, bilgimizi, kültürümüzü, avantajımızı ya da neşemizi yükseltecek yeniliklere ihtiyacımız var. Tam da bu sebeple ziyaretçilerimiz konserleri, yerel motifleri, farklı kültürler ile bir araya gelmeyi seviyorlar. Ayrıca biz MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde bir şeyler satın alma sürecini yorucu bir iş olmaktan çıkartıp içine sosyalleşmeyi ekledik. Özellikle kültürler arası etkileşim herkese heyecan veriyor. Bizim önemsediğimiz bir başka nokta da küçük esnafı olabildiğince bünyemiz içine almak. Kimi zaman biz onlara AVM içinde stand açıyoruz kimi zaman yurt dışından gelen konuklarımızı önce merkezi çarşılarda karşılıyoruz. Eğer turizme yönelik etkinlikler içindeyseniz bir anlamda şehri ve ülkenizi de temsil ediyorsunuz. Bu şekilde yerel esnafı da bünyemize alarak son derece komplike, çok kanallı bir iletişim organize etme fırsatımız oluyor.

Alışveriş turizmi önemli

Erzurum MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 160 bin metrekarelik alanı ile Doğu Anadolu’nun en büyük alışveriş merkezi. 2017 yılının Eylül ayında görkemli bir açılışla kapılarını açan merkez, bölgesel bir alışveriş merkezi olma iddiası ile yola çıktı.

Tek bir şirketin yapabileceğinin çok ötesinde uluslararası organizasyonlara imza atan MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi, hem kendi adını hem de Erzurum’u, komşu illerden İran gibi yakın coğrafyadaki ülkelere kadar uzanan geniş bir platformda gündeme getirmeyi başardı. Alışveriş turizminin Türkiye açısından ne kadar büyük bir potansiyel olduğunu ve nasıl avantaja çevrilebileceğini, gerçekleştirdiği projeler ile kanıtlayan AVM, “Hayat Burada, Sen Neredesin?” sloganı ile Erzurum’a ticaret ve sosyal yaşam açısından önemli bir canlılık getiriyor.

Ünlü markaların tercihi

Pek çok büyük markanın ilk kez şehre gelmek için seçtiği Erzurum MNG, geçtiğimiz aylarda Starbucks’ı da bünyesine katarak farklı seçenekler sunan 200 değerli markayı tüketiciler ile buluşturuyor. Dinamik ve vizyoner yönetimi ile dikkat çeken merkez, tüketiciye gerçekten faydalanabileceği önemli etkinlikler hazırlayarak cirosunu ve ziyaretçi sayısını yükseltmeyi başardı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.