1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Nurullah Pala yazdı... Tanıtım dediğin böyle olur!
Nurullah Pala yazdı... Tanıtım dediğin böyle olur!

Nurullah Pala yazdı... Tanıtım dediğin böyle olur!

Gazeteci arkadaşı Onur Sağsöz, çalıştığı Erzurum Ajansta Foto Muhabirleri’nin Erzurum Safarisinde çektikleri fotoğrafların dünyanın bir çok büyük internet sitesi ve haber ajanslarında yayınlanması üzerine atmıştı, ‘Tanıtım dediğin böyle olur’ Manşetini

A+A-

 

Gazeteci arkadaşı Onur Sağsöz,  çalıştığı Erzurum Ajansta  Foto Muhabirleri’nin Erzurum Safarisinde  çektikleri fotoğrafların dünyanın bir çok büyük internet sitesi ve haber ajanslarında yayınlanması üzerine atmıştı, ‘Tanıtım dediğin böyle olur’ Manşetini…

Evet!, Milli Mücadelenin 100’üncü yıl dönümünde spor kültürel etkinlikler ve sanatla kutladığımız bu günlerde, foto muhabirleri adeta Erzurum’un tüm güzelliklerini dünyaya yansıttılar.

Onur Sağsöz’ün attığı ‘Tanıtım dediğin böyle olur’ başlığı da ‘cuk’ diye oturmuştu bu tanıtıma…

Erzurum Valisi Okay Memiş’in desteğiyle Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti (DAGC) ve Türkiye Foto Muhabirleri Derneği (TFMD) tarafından düzenlenen foto safari kapsamında yerli ve yabancı  bir çok haber ajansı ya da ünlü gazetelerinin foto muhabirlerini iki gün boyunca Erzurum’da ağırladık ama şehrimiz adına dünya kadar reklam yaptık diyebiliriz.

***

Bugüne kadar çok sayıda yerli ve yabancı medya mensubunun  ve medya kuruluşunun ilgisini çekmişti atlı cirit…

Çok sayıda görüntülendi, belgeselleştirildi.

Ama ben şahsen bu kadar foto muhabirini Fenerbahçe-Galatasaray maçında bile görmedim.

Emrullah Yiğit Çakır Cirit Sahasında kafamı nereye kaldırsam en az birkaç foto muhabiri gözüme takılıyordu.

Başımı hangi yana çevirsem, sonuç değişmiyordu, yine foto muhabirleri aynı anda deklanşöre basıyordu, en güzel fotoğraf karesini yakalamak için…

Tabi cirit hareketli olunca, deklanşöre bastıktan sonra ekrana yansıyan görüntüler, foto muhabirlerinin iştahını kabartırken, espriler de havada uçuşuyordu.

Ciritçilerin attıkları ciritler bile atılan kahkahaların ve esprilerin gölgesinde kalıyordu.

***

Bu kadar ünlü foto muhabirinin arasında kısa süreliğine de olsa bulunmak mutluluk vericiydi.

İnanın o gün “En şanslı ciritçiler kimdi?” diye sorsanız, hiç düşünmeden Uzmanlar Atlı Spor ve Ilıca Atlı Spor ciritçileri derdim.

Çünkü dünyanın bir çok internet sitelerinin ve gazete sayfalarını süsledi.

Deklanşörler şak şak diye sesler çıkarırken, tribünlerdeki seyirciler bile o an at sırtında cirit atmak istiyordu.

***

Evet!…Bugünlerde Erzurum olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kentimize gelişinin 100’üncü yılını kutlarken, fahri hemşehrimizin  Kurtuluş Meşalesini ateşlediği 23 Temmuz Erzurum Kongresine adım adım yaklaşırken,  ünlü foto muhabirlerinin Erzurum için yaptıkları tanıtım hakikaten takdire şayandı.

***

Evet!…Foto  Muhabirleri Derneği üyelerinin Erzurum’a gelmesini sağlayan başta Valimiz Okay Memiş olmak üzere Vali Yardımcısı Saadettin Doğan ile DAGC Başkanı Feridun Fazıl Özsoy’a, meslek büyüğümüz Cem Bakırcı’ya ve meslektaşımız Onur Sağsöz’e teşekkür ediyoruz.

Ayrıca bu etkinlikte Foto Muhabirleri Derneği üyelerine misafirperverliğini gösteren Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Selahattin Turan ile  Basın Müdürü Cengiz Durular’a  da teşekkürlerimizi iletiyoruz.

***

Evet tanıtım dediğin böyle olur!…

Yine bekleriz TFMD Başkanı Rıza Özel ve arkadaşları…

Kalın sağlıcakla.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.