1. HABERLER

  2. Oktay Vural'dan sert açıklama
Oktay Vural'dan sert açıklama

Oktay Vural'dan sert açıklama

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'dan Başbakan Erdoğan için zehir zemberek açıklamalar geldi.

A+A-

Erdoğan'ın 'grupbaşkanvekillerinin kasetlerini durdurduk' yönündeki imaları MHP'li Oktay Vural'ı çileden çıkarttı. 

Erdoğan'ın o açıklamasını basın mensuplarına izleten Vural, "İspatlamasan namert, şerefsiz, alçaksın. Biz şeref ve haysiyetimizi kürselerde bırakarak gelmedik bu günlere, haddini bileceksin" diye tepki gösterdi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM'de basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

AKP' ye o verenlerden özür dilediğini belirterek sözlerine başlayan Vural, "Çünkü oy verdikleri bu zihniyetin nasıl bir iftiracı ve yalan söylediğini ortaya koyacağım. Ben inanıyorum ki Adalet ve Kalkınma Partisi'ne, genel başkana oy veren değerli vatandaşlarım, Başbakan'ın bu yalanları karşısında her şeyden önce onlar sıkıntıya gireceklerdir, onlar utanacaktır biliyorum. Türkiye'yi böyle bir zihniyetin yönetmesi milletin oyunu alarak yalan söyleyen ve iftira eden zihniyetin o kendisine verilen temiz ve helal oyları hak etmediğini ifade etmek istiyorum. Her konuşmasında yalan ve iftira vardır. Başbakan Erdoğan 'Çok laf yalansız, çok mal haramsız' olmaz sözünün canlı örneğidir" dedi.

ERDOĞAN'I DİNLETTİ SONRA SAYDIRDI

Başbakan Erdoğan'ın yalanlardan biri anketleri nasıl manipilasyonla çevirdiğini ortaya koyduğu gibi, başka şirketlerin adlarını kullanarak yalan bir şekilde anketleri açıkladığını iddia eden Vural, başbakan Erdoğan'ın anketlerle yaptığı açıklamayı basın mensuplarına dinletti. 

ALO FATİH...

Ardından Vural, "Yalana bakın, utanmadan sıkılmadan böyle yalanları söylüyor. Bilmiyorum, bunlar yayınlanırken 'Alo Fatih' diye mesaj gelecek mi? Baş sansürcüden, sansürcü başından, anket düzenleme organizatöründen yeni talimatlar gelecek mi bilmiyorum. 

'Bahçeli'nin yanındaki vekillere, grup başkanvekillerine yönelik görüntüler yayınlandı, bunları da durdurduk. Ama iyilik olmadı diyor. 'Türkiye Cumhuriyetinin başbakanını iftira hatibidir. 2007'den bu yana Milliyetçi Hareket Partisi'nin grup başkanvekili olarak görev yapıyorum. Allah'ıma hamdolsun bizim ahlakımız, zekatımız kendisini gelmişine de geçmişine de yeter. 

NAMUS VE ŞEREF CELLADI

Bunu ifade eden başbakan böyle bir şey olmamasına rağmen bunu söyleyen başbakan iftira atmıştır. Bunu ispat etmeyen, bunu kamuoyu ile paylaşmayan birisi iftirasından vazgeçmeyen birisi namus ve şeref celladıdır. Böylesine ahlaksızca siyaset yapan bir kişinin öncelikli kendisiyle ilgili iddialara cevap vermesi lazım. Kalkıp Grup başkanvekillerini yayınlandı, durdurduk demesi ahlaka, edebe, Müslümanlığı, insanlığa sımaz. Böyle bir iddiayı ifade eden bir kimse böyle bir şey olmuşsa buradan sesleniyorum.İspatlamasan namert, şerefsiz, alçaksın.

BU NE UTANMAZLIK

Biz şeref ve haysiyetimizi kürsülerde bırakarak gelmedik bu günlere, haddini bileceksin. Bu ne utanmazlık, ne hadsizliktir. Senin bu iftiraların rüşvet ve bataklığa baktığın kasetyağmurlarının önüne geçemeyecektir. Artık bu zihniyet daha önce Milliyetçi Hareket Partisi'ne yönelik kasetleri bunlar özel değil, genel genel diyen haysiyet cellatlığı yapan bu zihniyet, konuşmalarında şimdide grup başkanvekilleri olarak dil uzatarak hadsizlik yapmıştır. Bu ifadelerin hesabı sorulacaktır. 

İSPAT EDEMEYEN NAMUSSUZDUR

Burada sesleniyorum. Böyle bir şey olmuşta, yayınlaşmış ta durdurulmuş ta külliyen bir yalanı o sana oy veren temiz insanların huzurunda söyleyin kimse, eğer ispatlamıyorsan tekrarlıyorum, alçaktır, şerefsizdir, namussuzdur. Kimse bizim hayatımıza, geçmişimize böyle dil uzatamaz. Bu ifadeleri kabul etmemiz, böyle bir iftira hatipliğine boyun eğmemiz mümkün değildir. Böyle bir şey olmuşsa yayınlaşmışta, durdulmuşta oy veren insanların huzurunda söyleyende alçaktır, şerefsizdir namussuzdur. Kimse bizim hayatımıza geçmişimize dil uzatamaz. İddiaları kabul etmemiz mümkün değildir. "

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.