1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Palandöken Belediyesi’nin Hedefi 2023
Palandöken Belediyesi’nin Hedefi 2023

Palandöken Belediyesi’nin Hedefi 2023

Erzurum’un Palandöken ilçesinde adeta yatırım seferberliği ilan edildi.

A+A-

Kapalı spor salonu, birinci kültür merkezi, engelsiz yaşam merkezi ve yeşil alanlardan sonra yeni belediye için hizmet binası, ikinci kültür merkezi, ilçe emniyet müdürlüğü binası ve nikâh sarayına varıncaya kadar onlarca yatırımın birbirini izlediği Palandöken Belediyesi, 2023 hedefine doğru emin adımlarla ilerliyor. 

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, belediye yatırımlarını Pusula Gazetesi’ne tek tek sıraladı. Başkan Bulutlar, belediye olarak  ‘yama yapalım, bir tuğla koyalım yeter’ şeklindeki anlayışı ortadan kaldırdıklarını belirterek, “Bir tuğla koymakla artık ne şehirler kalkınır, ne de ilçeler. Artık tuğlalarla duvarlar örülmeli, fiziki yatırımlara dönüşmeli, ihtiyaçlara göre de yeni yatırımlar yapılmalı. Bizim 2023 hedefimiz var; dolayısıyla plan ve programımızı ona göre yaptık, yapıyoruz ve yapacağız” dedi.

Palandöken Belediyesi’nin yatırım programında kısmen tamamlanan, yeni başlanan ve startı verilecek olan işler de dahil olmak üzere tam 100 milyon liralık bir yatırım planlaması yaptığını anlatan Başkan Bulutlar, “İlçemizde kısa vadede eksikliğini giderdiğimiz hizmetlerle sınırlı kalmadık; beklenti ve ihtiyaçlar doğrultusunda uzun vadeli yatırımlar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz” diye konuştu. İlçeye kazandırılacak yatırımlara ilişkin olarak Pusula Gazetesine geniş çaplı bilgi aktarımında bulunan Başkan Bulutlar, projeleri tek tek anlattı.

Palandöken’de Söz Sahibi Millettir

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, “Bizim hizmet anlayışımızı, ilçe sakinlerimizin talep ve beklentilerine göre şekillendiriyoruz. Vatandaşımızı dinlemeden, onların görüşlerini ve onaylarını almadan adım bile atmıyoruz” dedi.

Başkan Bulutlar, periyodik aralıklarla gerçekleştirdiği istişare turlarına her gün bir yenisini ekliyor. Kurmaylarıyla birlikte ilçeyi karış karış dolaşan Bulutlar, ilçe sakinleriyle bir araya geliyor, taleplerini dinliyor, yürütülen hizmetlerle ilgili olarak görüş alışverişinde bulunuyor. İstişare eden bir yöneticinin asla yanılmayacağına vurgu yapan Başkan Bulutlar, “Bizim ilçemizde biz ne dersek o değil, vatandaşımız ne isterse o oluyor” diyerek, ilçe halkıyla istişareye büyük önem verdiklerini ve hizmet haritasını da buna göre oluşturduklarını kaydetti.

Görev başına geldikleri günden bu zamana kadar ilçe halkıyla hep iç içe ve sürekli temas halinde olduklarını dile getiren Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, “Belediye olarak hizmet üretirken bunu bir plan ve program doğrultusunda yapıyoruz. Hizmeti muhatabına en doğru biçimde ulaştırmak için şekillendirdiğimiz yol haritasını ise, yine vatandaşlarımızla birlikte hazırlıyoruz. İzlediğimiz bu yol bugüne dek bize hep memnuniyet getirdi ve hiçbir sorun yaşamadık. Çünkü kulağımızı halka verdik, kapımızı halka açtık ve attığımız her adımımızı vatandaşlarımızla birlikte planladık. Palandöken’e işte bu yüzden hizmet ve yatırım yağmuru yağıyor. Vatandaşımız istiyor, biz yapıyoruz. Vatandaşımızı dinliyor, hizmetlerimizi de bu doğrultuda üretiyoruz” diye konuştu.

Modern Yeni Hizmet Binası

Nüfusu itibariyle birçok ilden büyük olan Palandöken İlçesi’nin mevcut kullanılan hizmet binasının deprem açısından riskli olduğunun rapor edilmesinin ardından ilçenin son derece modern bir belediye hizmet binasına kavuştuğunu belirten Başkan Bulutlar, “Çok kısa bir süre içerisinde tamamlanarak hizmete giren yeni hizmet binamızda personelimizin vatandaşlara çok daha süratli ve kaliteli hizmet verebilmeleri için her türlü ayrıntı düşünüldü.  Hizmet binamız modern bir mimariye sahip olarak inşa edildi. Sadece bu yatırımımızın yaklaşık maliyeti 20 milyon lirayı buldu, İlçemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Palandöken İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmete Girdi    

Palandöken Belediyesi’nin ilçede çok büyük bir eksikliği ortadan kaldırma adına kolları sıvadığını vurgulayan Başkan Bulutlar, “İlçemizin kendi sınırları dahilinde bir Emniyet Müdürlüğü binasının olmayışı, bize göre çok büyük bir eksiklikti. Biz bu eksikliği ortadan kaldırdık. Yatırım programına aldığımız Palandöken İlçe Emniyet Müdürlüğü binasıyla önemli bir yatırımı daha insanımıza kazandırmış olduk. Hizmet binasının kısa sürede tamamlayarak teslim etik. Emniyet Teşkilatımıza Hayırlı olsun. İlçe Emniyet Müdürlümüzün yapım sırasın da büyük desteklerini gördüğümüz İç İşleri Eski Bankamız ve Bursa Milletvekilimiz Efkan Ala’ya sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Bununla birlikte belediye olarak ilçe müftülük binamızın arsasını bedelsiz olarak tahsis ederek temellini attık. Yine kaymakamlık binamızın yapılması için bedelsiz arsa verdik.

Nikâh Sarayı Göz Kamaştırıyor

Erzurum’un en büyük ilçelerinden biri olan Palandöken Belediyesi dev bir Nikâh Sarayı’na kavuşuyor. Yenişehir Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü alanına Başkan Bulutlar tarafından temeli atılan Nikâh Sarayı 6 bin 800 metrekare inşaat alanına sahip ve 17 bin metrekare kapalı alanı bulunuyor. Nikâh Sarayı yaklaşık 26 milyon liraya mal olacak ve 500 iş günü gibi kısa bir sürede tamamlanacak.

Tesisin hızla artan, genç bir nüfusa sahip Palandökenin en büyük ihtiyaçlarından biri olduğunu belirten Başkan bulutlar, “ Bu projeyi hayata geçirmek bizi çok mutlu ediyor. Tesis sadece nikâh salonu olmayacak, aynı zamanda da şehrimizin modern bir yüzü olacak. Palandöken Belediyesi Nikah Sarayı, Cennet Mekan Sultan II. Abdülhamit Han vefatını 100. Yılı anısına yapılıyor. Bu nedenle geleneksel mimarimiz ile teknoloji sentezlenerek Türkiye’nin ilk akıllı nikah sarayı niteliğinde olacak. Bünyesinde kapalı 300 araçlık otopark, mescit, sığınak, takı ve kutlama fuaye alanları, terzi, kuyumcu, çiçekçi, şekerci, fotoğrafçı, kuaför, gelin ve damat adaylarını dinlenme odaları, güvenlik sitemi, restoran ve nikâh salonu yer alacak. Palandöken Belediyemizin bu yatırımı ilçemize, şehrimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

İkinci Kültür Merkezi İçin Sona Doğru 

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, ilçeye önceki yıllarda kazandırılan Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi ve Spor Kompleksi’ni hatırlatarak, bu merkezin tam kapasite çalıştığını ve adeta bir eğitim yuvasına dönüştüğünün altını çizdi. Yunus Emre Semti’nde konuşlandırdıkları bu yatırımın bir benzerini Yıldızkent için projelendirdiklerini anlatan Başkan Bulutlar, ikinci kültür merkezi için düğmeye bastıklarını dile getirdi.

Bulutlar, “İkinci Kültür Merkezimizin içerisinde konferans salonu, derslikler, sergi ve fuaye alanları bulunacak. İlaveten bu yatırımımız sadece kültür merkezi niteliğinde olmayacak, aynı zamanda sosyal bir yaşam ortamı hüviyeti de taşıyacak. Burada sadece bayanlara yönelik olarak hizmet verecek. Tesis içerisinde hamam, olimpik yüzme havuzu, sauna, fitness salonu ve güzellik merkezi de bulunacak. Bu yatırımı 8 bin metrekare kapalı alan üzerinde kuracak ve 2018 yılının sonunda ilçe halkımızın istifadesine sunacağız. Söz konusu projenin maliyeti ise yaklaşık 15 milyon lira olacak” dedi.

Sevdamız Yeşil Palandöken

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, 1994 yılında alt kademe belediyesi olan Palandöken’in yeşil alan konusunda çok fakir bırakıldığını anımsatarak, “1994 ile 2009 yılları arasında bölgemize kazandırılan yeşil alan miktarı 123 bin metrekare. Bizim göreve geldiğimiz 2009 yılından bu zamana kadar ilçeye kazandırdığımız yeşil alan miktarı ise 250 bin metrekare. Bu rakama karşılık İlçeye 85 adet park ve sosyal donatı kazandırdık. İnsanımızın gönüllerince vakit geçirebilecekleri mekânlar ihdas ettik, dinlenme ve mesire alanları oluşturduk. Yatırım programımızda yeni park projelerimiz var. İnşallah Palandöken ilçemizde 2018 yılı için yeni parklar hizmete sokacağız. Bu yöndeki çalışmalarımıza start vermiş bulunmaktayız. Bizim tek derdimiz ve sevdamız yeşil bir Palandöken ” diye konuştu.

Parklara Güvenlik Kamera Sistemi

Son günlerde meydana gelen kayıp çocuk vakalarına da dikkati çeken Başkan Bulutlar, bunun için belediye olarak önemli bir tedbir adımı attıklarını söyledi. İlçedeki tüm parkların bundan böyle güvenlik kamera sistemiyle sürekli takip altında tutulacağını açıklayan Bulutlar, “Hamdolsun bugüne kadar parklarımızda herhangi bir güvenlik sorunu yaşamadık. Ancak tedbiri de elden bırakmamak gerektiğini düşünüyoruz. Bu bağlamda altyapı çalışmalarını tamamladığımız güvenlik kamera sistemini öncelikle büyük parklarımızda devreye alacağız. Süreç içerisinde tüm parklarımız bu sisteme kavuşturulacak” şeklinde konuştu.

 45 Konuk Evi (Taziye Evi ) Tamamlandı

İnsan hayatının düğünlerle renk kazandığı gibi kederlerle de hüzünle kaplanabildiğinin altını çizen Bulutlar, “Düğün de insanlar için keder de biz insanlar için. Bu bakımdan nikah sarayı inşa ederek insanımıza sevinçlerini dolayısıyla yaşayabilecekleri mekanlar oluşturmayı hedeflediğimiz gibi, onların kederlerine de ortak olmaya çalıştık. Bu manada ilçe genelinde ve köy mahallelerimizin tamamında 45 konuk evi (taziye evi) inşa ettik ve insanımızın istifadesine sunduk. Bu mekanlar emin olunuz çok büyük bir ihtiyaca cevap veriyor ve vatandaşlarımızdan da büyük takdir görüyor” dedi.

Milletimizin Ayak Bastığı Her Yere Asfalt Serildi

Medeniyetin en büyük alametinin yol olduğunu söyleyen Palandöken Belediye Başkanı Bulutlar, ilçe merkezinde asfaltı olmayan tek bir metrekare yol bulunmadığına dikkati çekerek, “Görev süremiz boyunca yollarımızı son derece kaliteli ve sağlam bir asfaltla kapladık. Yatırım programımızda belirlediğimiz öncelik planlaması doğrultusunda yeni yerleşim alanlarımıza, ücretsiz bir şekilde site bahçelerine ve yollarımıza bugüne kadar 6.500 milyon metre kare asfalt sererek kendi rekorumuzu yine kendimiz kırdık.  İlaveten kaldırım ve çevre düzenleme çalışmalarında da engeli vatandaşlarımıza düşünerek estetiği ön planda tutuyoruz” diye konuştu.

Eğitim Öğretime Her Zaman Destek

Palandöken Belediyesi’nin, yaşanabilir bir ilçe oluşturma gayretinin dışında geleceğin teminatı olan çocukların ve gençlerin de hep yanında olduğunu kaydeden Başkan Bulutlar, “Üniversiteye hazırlanan gençlerimizden tutunuz da, lise hazırlık sınavlarına hazırlanan yavrularımıza varıncaya kadar öğrencilerimizin hep yol arkadaşı olduk. İhtiyaç duydukları materyaller ve eğitim setlerini kendilerine ulaştırdık. İlçemizde on binlerce öğrenciye sınavlara hazırlık setleri dağıttık. İlaveten okula yeni başlayan minik yavrularımıza da eğitim setleri hediye ettik. Dar gelirli ailelerin çocuklarına ihtiyaç duyulan giyim desteğin de bulunduk. Okul bahçelerinin asfaltlanması, çevre düzenlemeleri, bahçe duvarlarının onarımı ve ağaçlandırmalar yaptık. Okul Aile Birlikleriyle koordineli çalıştık ” dedi.

Cami Minareleri, Tuvaletler Sil Baştan

İlçede görselliğe de önem verdiklerinin altını çizen Başkan Bulutlar, “İlçedeki camilerimizin çevre düzenlemesi ihtiyaçlarını giderdik. Köy mahallelerinde 7 adet Cami minaresi yapıldı. Tuvaletlerini sil baştan yeniden yaptık. Çünkü buralar hakikaten de temiz kalması ve göz kamaştırması gereken mekanlar. Bu anlayış doğrultusunda camilerimizin ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurduk. Camilerimiz ısınma, ısı yalıtım, onarım ve uzman ekiplerle yılda en az iki defa tepeden tırnağa temizliklerini üstlendik. İlçe Müftülüğümüze hizmet binası yapılması için ücretsiz arsa tahsis ettik” dedi.

Sportif Faaliyetler Artarak Devam Ediyor

Palandöken Belediyesi’nin sporda da artık bir marka olduğunu vurgulayan Bulutlar, ” İlçe Belediyesi olarak bin 250 kişilik kapalı spor salonu inşa ettik. Bugün belediye olarak profesyonel ligde mücadele eden ve adından söz ettiren erkek voleybol takımımız var. Bunun yanında kış sporlarında Erzurum’u ve Türkiye’yi temsil edecek yeni marka sporcular yetiştirme adına çeşitli branşlarda kurslar açıyoruz. Palandöken Belediye Spor Kulübü olarak şu anda 10’nun üzerin de branş ve binin üzerinde lisanslı sporcumuz mevcut. Ayrıca Spor faaliyetlerine destek verdik, sporcularımızın yanında olduk” dedi.

Sosyal Belediyecilikte Hep Bir Adım Önde

Belediyecilikte sosyal bir anlayışa sahip olmanın da büyük önem taşıdığını anlatan Bulutlar, “Sosyal belediyecilik, bizim kesinlikle önemsediğimiz bir kavram. Dolayısıyla vatandaşlarımız için sosyal bir çatı oluşturmaya çalıştık. İhtiyaç sahibi ailelerimizin yanında olduk, imkanlarımızı seferber ettik. Tespitlerini yaptığımız dar gelirli ailelere yılın 12 ayın da ücretsiz ekmek kartı dağıtımımız devam ediyor. Ramazan aylarında iftar çadırları kurduk, yüzbinlerce insanımıza iftar yemeği ikramında bulunduk. Evine yemek taşıdık. Kapımızı iş için çalanlar oldu, aş için çalanlar oldu; hepsinin derdine derman olmaya çalıştık, bu yönde adımlar atmaya da devam ediyoruz. Kısacası kimsesizlerin kimsesi olamaya adadık kendimizi” diye konuştu.

Yeni Yollar ve İlçeye Alternatif Yeni Caddeler Yapıldı

Palandöken’de ulaşım ağlarını genişletme ve alternatif yollar ve caddeler oluşturma hedefi doğrultusunda yeni projeler üretmeye devam ettiklerini anlatan Başkan Bulutlar, “Şu anda Yunus Emre Mahallesi’nden Palandöken’e geçiş güzergahına yeni ulaşım ağları dahil ediyor ve bazı yollarda da kamulaştırmalar yapıyoruz. Bu kamulaştırmada 11 daire yani 3 bina toplam 1 milyon 500 bin liraya hak sahipleri mağdur edilmeyerek anlaşılarak yıkımını gerçekleştirdik. Hali hazırda yürütülen bir cadde projemiz var. Yeni valilik hizmet binasının bulunduğu noktadan Köşk Mahallesi’ni de içerisine alarak Yenişehir Altyol’a bağlayacak olan yeni cadde açarak bölgedeki trafik yükünü önemli ölçüde azaltmakla kalmadı ilçeye de nefes aldırdı. Yeni bağlantı yolunun genişliğinin 15, uzunluğunun ise 685 metre. Bağlantı yolu için ayrıca 250 metre uzunluğunda ve 5,5 metre yüksekliğinde istinat duvarı yaptık. Çalışmalarımız tamamlanarak hizmete sunuldu.

Köy ve Mahallelere Kilit Taşı

Öte yandan ilçe merkezinin yanı sıra mahalle statüsüne dönüştürülen köyleri de göz ardı etmediklerini belirten Başkan Bulutlar, “Söz konusu 25 mahallelerimizin ve mezramızın tamamının sokaklarını kilitli taşlarla kapladık. Bugün mahalle köylerimizde sokakların da ulaşım artık çok daha rahatlıkla yapılabiliyor. Kışın çamurdan yazın tozdan kurtardık. Amacımız bu yerleşim birimlerimizi bir an önce modernize etmek ve kent merkezinde üretilen hizmetlerden oralarda yaşayan insanımızın da eşit bir biçimde istifade etmesini sağlamaktır.” dedi.

Genç Kızların Rüyasını Gerçekleştirdik

Maddi olanaksızlıklar yüzünden gelinlik giyinemeyen genç kızlar için harekete geçen Palandöken Belediyesi, önemli bir sosyal belediyecilik hizmeti sunuyor. Her yıl 5-6 bin civarında nikah kıyıldığını belirten Başkan Bulutlar, “ Kimi ailelerimiz ekonomik imkanları olmadığı için gelinlik temin etmekte güçlük çekiyorlardı. Biz de bu doğrultuda harekete geçtik ve Belediyemize ait Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezimizin sanat atölyelerimizde 25 gelinlik ve kına gecelerinde giyilen 25 bindallı imalatı yaptık. Bunları ihtiyaç sahibi olan ailelerimizin istifadesine sunacağız. Dileyen genç kızlarımız bu anlamda bizden gönül rahatlığı içerisinde talepte bulunabilir. İşte bu sosyal belediyecilik anlayışımızın bir göstergesidir” diye konuştu.

Erzurum’un Tek Engelsiz Yaşam Merkezi

Palandöken Belediyesi, ‘Engelsiz Mekânlardan Engelsiz Yarınlara’ projesi kapsamında yapılan park yaklaşık 10 bin metrekare alanı kapsayan Engelsiz Yaşam Merkezine dönüştürülerek hizmete sunuldu.

‘Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok’ sloganıyla engelli vatandaşlara hizmet ettiklerinin altını çizen Başkan Bulutlar, “Erzurum’un ilk ve tek Engellere Yaşam Merkezi’ni Türkiye Sakatlar Demeği Erzurum Şubesi’ne verdik. Merkez yapılırken davet ederek eksikleri görerek bizi zamanında uyarmalarını istedik. Belediyecilikte ilkleri Erzurum’da başlatan Palandöken Belediyesi, Yenişehir semtinde hayata geçirdiği Engelsiz Yaşam Merkezi, ‘İletişimde Engelleri kaldırıyoruz’ projesin den sonra bir ilk daha gerçekleştirerek, ‘Engelsiz Ulaşım Projesi’ kapsamında satın aldığı iki adet minibüsü, engelliler için özel dizayn ettirdik. Minibüse bedensel engellilerin tekerlekli sandalyeyle rahat binip inebileceği asansör sistemi monte ettirerek ilçemizde ki engellilerin hizmetine sunduk. Sosyal aktivitelere katılmak isteyen engelliler, Palandöken Belediyesi’nin Alo 0549 316 20 50 – 317 05 95 numaralı telefon hattını arayarak engelli aracından faydalanabiliyorlar” dedi.

Dünya Liderinin Adına Yakışır Bir Tesis

Dünya’nın ve ülkemizin kış sporları ve kış turizminin merkezi olan Palandöken İlçesi, son yıllarda gösterdiği büyük gelişmeyle yükselen değer olurken ilçenin artan değerine ve nüfusun ihtiyacını karşılayabilecek birçok sosyal ve kültürel projeye imza atıldı. Bu kapsamda Dünya liderinin adına yakış Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi ve Spor Kompleksinin açılışı yapılarak hizmete sunuldu.

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, “Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi ve Spor Kompleksi, bölgenin ve Palandökenin gelişmesine büyük katkı sağlayacak. Bir dünya lideri olan Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın adına yakışır bir sosyal tesis inşa ettik. Merkezimizin toplam 13 bin metrekare alandan oluşmakta. Alan içerisin de 4 bin metresi kapalı alandan oluşuyor, bin 250 kişilik tam Olimpik Kapalı Spor Salonunda İdari bölümler, hakem odaları, basın odası, antrenman salonu, masa tenisi salonu, soyunma odaları, duş, tuvaletler, sağlık odası, kafeterya gibi ayrıtlar yer almış durumda. Salonumuz 24 saat güvenlik kameraları ile takibi yapılıyor. Yangın tesisatı ve ihbar sistemi ile donatılmıştır. Ses anons sistemleri ile tüm teknik detaylar düşünülerek projelendirilmiştir. Bina cephesi ısı yalıtım giydirme cephe ile modernize edildi. Tesisler de yer alan Kültür Merkezimiz de ise yine çok titiz ve detaylar düşünülerek yapıldı. 12 derslik olan merkezimiz de toplantı salonları, el becerileri ve meslek edindirme solanları, kütüphane, sinema salonu, çocuk kreşi, düğün solanı gibi birçok sosyal ve kültürel aktivitelerin yer alacağı şekil de dizayn edildi. Tesisin 9 bin metrekaresi ise açık alandır. Bu açık alanımızda futbol, basketbol, voleybol sahaları, oyun alanları, dinlenme alanları, kondisyon aletinin bulunduğu açık hava spor bahçesi oluşturarak tam donanımlı bir kompleks oluşturularak dünya liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın adına yakışır bir tesisi Erzurum’umuza ve ilçemize kazandırdık” dedi.

Binlerce Fidan Toprakla Buluştu

Palandöken Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçede bulunan tüm parkların bakım ve onarımını yaptı. Güvenliğinden, temizliğine, spor aletlerinin yenilenmesinden, havuzların yapılmasına kadar bir dizi çalışma ile halka hizmet eden Park Bahçeler Müdürlüğü, yeni parklar yapmaya devam ediyor. Parkların gece aydınlatmalarını da yenileyen ekipler, havuzlar ise parklara ayrı bir hava kazandırdı. Ayrıca parklarda görevlendirilen personele parkların bakımı ve güvenliği de sağlanıyor. Palandöken Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünü organizasyonuyla parklara, mavi ladin, batı ladin, süs elması, süsü eriği, huş, top akasya, sarıçam, salkım söğüt ve çınar yapraklı akağaç olmak üzere binlerce fidanı toprakla buluşturmalarını yanı da mevsimsel olarak çiçek dikimi de gerçekleştirildi.  Başkan Bulutlar,” Parklarımızı daha da güvenilir mekânlar olması için Mobese sitemi ve mobil güvenlik üzerinde çalışıyoruz. Sonuç olarak hemşerilerimizden tek ricamız buralara sahip çıkmaları, o mekânları temiz kullanmaları yönünde olacaktır” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.