1. HABERLER

  2. ''Pasinler'in ulaşım sorunu boynumun borcudur''
''Pasinler'in ulaşım sorunu boynumun borcudur''

''Pasinler'in ulaşım sorunu boynumun borcudur''

Ak Parti Pasinler Belediye Başkan Adayı Ünsal Sertoğlu, 30 Mart Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde AK Parti Erzurum Milletvekili Adnan Yılmaz ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Sekmenle birlikte Partisinin Seçim Koordinasyon Merkezinin a

A+A-

Düzenlenen törende konuşan Ak Parti Pasinler İlçe Başkanı Rahmi Kaya, “Köylerden ve mahallelerden gelen arkadaşlarım bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadınız. Her zaman yanımızda oldunuz sizlere saygılarımı sunarım” dedi.

Daha sonra söz alan Pasinler Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Ünsal Sertoğlu’da konuşmasına halkı selamlayarak başladı. Sertoğlu, “Mart 2009’da seçildiğimiz zaman, belediyemizin itfaiyesinde mazot yoktu ki yanan evimizi söndürelim. Mart 2009’da belediyemiz personeline para veremez ve onlarda evlerine ekmek götüremiyordu. İşte biz böyle bir belediye devir aldık” dedi.

Sertoğlu’nun konuşması sık sık kendisini dinleyemeye gelen kalabalıkça tezahürat eşliğinde kesildi.

Sertoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü; “Belediyeye geldiğimiz günden bugüne kadar kasasında bir kuruşu olmayan belediye 38 trilyon borç ödedi. Bu paranın 9 trilyonu işçi arkadaşlarımıza verilen paradır. Ve bu paranın 5 trilyonu da bu kardeşiniz Ankara’larda gece gündüz çalışarak hibe olarak getirmiştir. 4 trilyonu ise İller Bankasından kredi kullanılmıştır. Geçen hafta karargahının açılışını yapan arkadaşımız bu memlekete bir tek çivi bile çakılmadığını iddia etmişti. O arkadaş çivi çakmamış diyor ya doğru söylüyor biz sadece çivi çakmadık. Biz Hasankale’ye hep ilkleri yaşattık. Bizden önce TOKİ var mıydı? 168 konutluk TOKİ’yi iki ay sonra teslim ediyoruz. İkinci Hastanenin temelini attık. Şehir stadyumun ışıklanmasından tutunda tribünlere kadar yenileme çalışması yapıyoruz. Arkadaşlar, bugün mübarek Cuma günü beş yıl önce Cuma namazına gitmek için abdest alacağı su yoktu. Alt yapı çalışmalarını bitirdik. Bizim dönemimizde 300 bin metre kare kilit taşı yaptı. İş başı yaptığımızda ilk işimiz ecdadımıza hizmet etmek oldu. İlçemizin mezarlığının yollarını yapmaya başladık ve bitirdiğimiz de de Hasankaleli hemşerilerim bana şunu dedi. Sen hiçbir hizmet yapmasan bile bu ecdada yaptığın hizmet sana beş yıl yeter dediler. Biz hizmet ederken Allah rızasını kazanmak için hizmet yapıyoruz. Bu ilçenin büyümesi ve kalkınması için bir markamız olması lazım. Bizim markamızda kaplıca suyumuz. Termal alanda 150 trilyonluk yatırım aldık. Bu rakamın 30 Trilyonu Akasya Vadisi Termal Tesisleridir. Bugün ilçeye 2800 hane kazandırdık. İlçemiz 5000 hane yani buda demek oluyor ki ilçemizin yarı nüfusundan daha çok nüfus kazandırıyoruz. 120 Trilyonluk bir devre mülk yatırımı yine yapıyoruz. Ve burada 600 tane gencimize iş istihdamı sağlayacağız.

Bugün burada köylü kardeşlerime seslenmek istiyorum. Bu muhalefet partileri MHP, CHP ve BDP Büyükşehir yasasına karşı çıkmadılar mı? Sizde onlara oy vermeyerek karşı çıkın. 2009’da da, hiç kimseye söz vermedim ben bunu yapacağım diye yine bugün de söz vermiyorum. Çünkü bizim yaptıklarımız ortada. Muhalefet Partisinden aday olan arkadaşıma sesleniyorum. Sen ne aldın da bu millete söz veriyorsun. Siz milliyetçi olduğunuzu savunuyorsunuz. Yesinler sizin milliyetçiliğinizi, sizin içiniz de bir tane milliyetçi var. O da encümen milliyetçisi. Encümen yapmazsanız o da milliyetçi değil.”

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Sekmen ise konuşmasında, “Bugün buraya ikinci gelişimiz, böyle bir coşkulu kalabalıkla bizleri yalnız bırakmayan Pasinlerlilere teşekkür ederim. Bizler Pasinler’in temel sorunlarını çok iyi biliyoruz. Geçen geldiğimde de söyledim şimdi de söylüyorum. Pasinler’in ulaştırma sorununu çözmek benim boynumun borcudur. Bu otobüslerde 65 yaş üstü vatandaşlarımız hiçbir ücret ödemeyecekler. 5 bin öğrencimize burs vereceğiz. Gençler bizim geleceğimizin teminatıdır. Onlara bakmak onların eğitimlerine destek vermek bizim ilk önceliğimizdir” şeklinde konuştu.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.