1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Yöneticiler Erzurum İçin Toplandı
Yöneticiler Erzurum İçin Toplandı

Yöneticiler Erzurum İçin Toplandı

Erzurum Valisi Okay Memiş başkanlığında toplanan kent yöneticileri, çeşitli projeler üzerine fikir alışverişinde bulundular.

A+A-

Kent yöneticilerinin katıldığı toplantıda Erzurum’un geleceği konuşuldu.

Erzurum Valisi Okay Memiş başkanlığında düzenlenen Soğuk Süt Zinciri Koordinasyon Toplantısı ile akabinde gerçekleşen Erzurum’da yapılabilecek festivallerin konuşulduğu toplantıya katılan Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, üniversitenin bu konulardaki görüş ve önerilerini sundu.

Valilik toplantı salonunda gerçekleşen toplantılara, Rektör Çomaklı’nın yanı sıra Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve Tarım ve Orman İl Müdürü Osman Akar, KUDAKA Genel Serketeri Osman Demirdöğen, Erzurum Ticaret Borsası Başkanı Hakan Oral, kamu kurumu temsilcileri ile Güzel Sanatlar, İletişim, Edebiyat ve Turizm Fakülteleri dekanları katıldı.

Doğu Anadolu Bölgesinde hayvancılığın önemli merkezlerinden olan Erzurum’da kaliteli çiğ sütü değerlendirmek amacıyla oluşturulan Soğuk Süt Zinciri Projesinin konuşulduğu toplantıda, süt üreticilerine hayvan bakımı, süt hijyeni, süt sağımı, süt tankı kullanımı gibi ana konularında eğitim verildiğini aktaran Vali Okay Memiş, projenin zaman içerisinde Erzurum geneline yayıldığını söyledi.

Tüm Desteği Vermeye Hazırız

Atatürk Üniversitesinin Ziraat ve Veteriner Fakülteleri ile birlikte Gıda ve Hayvancılık Uygulama ve Araştırma Merkezinin (GHUAM) tüm birimleriyle ihtiyaç duyulması halinde Soğuk Süt Zinciri Projesine destek vermekten memnuniyet duyacaklarını söyleyen Rektör Çomaklı, hayvancılıkta daha verimli sonuçlar alabilmek için bilimsel veriler ışığında çalışmalar yapılması gerektiğini belirtti.

Kadim değerleri, tarihi mirası ve kültürel dokusuyla önemli bir potansiyeli içinde barındıran Erzurum’a kültürel ve ekonomik anlamda canlılık katmak ve sinerji oluşturmak için bir araya gelinen toplantıda yöneticiler, yapılabilecek festivallerle ilgili de görüş alışverişinde bulundular.

Konuyla ilgili fikirlerini sunan Rektör Çomaklı, Atatürk Üniversitesinde bulunan yetişmiş insan potansiyelinin bu doğrultuda kullanılması gerektiğini belirterek, Erzurum merkezde eğitim gören yaklaşık 90 bin öğrencinin gerçekleştirilecek festivallerin içerisinde olmasının önemine değindi.

Şehirler ve ülkeler arasında köprü vazifesi gören öğrencilerin, Erzurum için daima avantaj olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Çomaklı, Erzurum’un geleceğini aramak için çıktıkları yolda ortak aklın sunduğu 49 projeden birisi olan festivaller kenti olma hayalini gerçekleştirecek ve şehri dünyaya tanıtacak her türlü etkinliğin içerisinde bulunmak istediklerini söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.