1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Ziyarette Erzurum’un mevcut altyapı ve gelişmiş lojistik imkânları konuşuldu
Ziyarette Erzurum’un mevcut altyapı ve gelişmiş lojistik imkânları konuşuldu

Ziyarette Erzurum’un mevcut altyapı ve gelişmiş lojistik imkânları konuşuldu

Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i ziyaret etti.

A+A-

Başkan Mehmet Sekmen’in makamında gerçekleşen ziyarette, öncelikli olarak ekonomik ve sosyal konular ile yatırım fırsatları ele alınarak Erzurum’un mevcut altyapı ve gelişmiş lojistik imkânları konuşuldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Erzurum’un her yönüyle gelişmesi, büyümesi ve kalkınması için bütün kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket etmeye, bundan sonra da aynı anlayışla hizmet etmeye gayret göstereceklerini kaydetti. Sekmen  uygun rekabet koşullarının yaratılması, karşılıklı yatırımların teşvik edilmesi ve piyasadaki ticaret ve iş birliğinin geliştirilmesinin hedeflendiğini ifade ederek, bölge coğrafyasında mevcut sorunların çözümünün yatırım, üretim ve yeni iş alanları açmaktan geçtiğini söyledi.

Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral ise, şehrin ekonomik yapısını güçlendirmek, tüccarın ve esnafın daha rahat bir ortamda iş yapabilmesini temin etmek için birlikte hareket etmenin büyük önem taşıdığını vurguladı. Erzurum’da yatırım ortamının iyileştirilmesi için ETB olarak her türlü çabayı gösterdiklerini ve yatırımcıların taleplerinin karşılamasının ilin ekonomik hareketliliğine katkı sağlayacağını dile getirdi. Başkan Oral, bölge ve il ekonomisinde canlanma ve buna bağlı olarak sürükleyici sektör olma işlevini yürütmek istediklerini dile getirerek “Erzurum’da sosyo-kültürel ortam açısından bir mozaik teşkil etmekte ve bölgede dinamizmin oluşumuna yardımcı olmak görevimizdir. Ayrıca il ekonomisinde ekonomik çarpana bağlı olarak bir canlılık yaratarak doğrudan ve dolaylı yönlerden il ekonomisi üzerinde olumlu etkilerde bulunacağız. Erzurum, bölge illerinin ve diğer bölgelerin sınır ötesi pazara açıldığı bir ticaret merkezi olma özelliğine kavuşarak daha da gelişecektir” şeklinde konuştu

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.